Boyu kısa kadınlar nasıl giyinmeli?

Minyon olmanın avantajları olduğu gibi dezavantajları da bulunmaktadır. Minyon kadınlar, her zaman diğerlerine oranla daha genç gözükür. Ancak ne yazık ki bu durumun bazı dezavantajları da bulunmaktadır. Üzerinize giymiş olduğunuz başarısız bir kombin sizi olduğunuzdan daha kısa gösterebilir. Bu yüzden kıyafet seçimine özen göstermelisiniz.

Kadın

Boyu kısa kadınlar nasıl giyinmeli? Peki boyu kısa kadınlar nasıl giyinmeli? İşte minyon kadınların, daha uzun ve ince gözükmesini sağlayacak 6 ipucu!

TİŞÖRT VE ETEK

Güzel bir görüntü yakalamanın ilk sırrı, kıyafetlerinizdeki doğru orantıyı yakalamaktan geçiyor. Üzerinize giydiğiniz bol bir tişört ve ya da pantolonla bacak boyunuz kısa görünecek, gövdenizde daha hantal ve uzun görünecektir. Bunun yerine aynı tişörtü eteğinizin içine sıkıştırırsınız, beliniz belirginleşecek boyunuz daha uzun gözükecektir.

KEMER VE AYAKKABI

Ayakkabı konusu kıyafet seçiminde önem taşıyor. Eğer önden bağlı ayakkabılar giymeyi sevenlerdenseniz dikkat etmeniz gereken şey, seçtiğiniz ayakkabının ten renginize uygun olmasıdır. Eğer zıt bir renk seçerseniz bu sizi olduğunuzdan daha kısa gösterecektir. Ayrıca fotoğrafta gördüğünüz gibi takmış olduğunuz kemer belinizi ortaya çıkaracağından kısa görünmenize neden olacaktır. Kemer takmazsanız bu sizi olduğunuzdan uzun gösterecektir.

CEKET VE BLEZAR

Kısa boylu kadınlar uzun ceket, blezar, ve takım elbise giymemelidir. Uzun ceketler kısa boylu kadınları olduğundan daha kısa göstermektedir. Çünkü bacak boyunu kesmektedir. Kısa bel hizasında giyeceğiniz ceketler,blezarlar bacak boyunuzu daha uzun gösterecektir.

UZUN HIRKALAR

Uzun hırkalar boyunuzun gözle görülür derecede uzun gözükmenizi sağlayacaktır. Üstelik topuklu ayakkabıya gerek bile kalmadan. Ancak hırkanız çok büyük olmamalı ve üzerinde dikkatleri başka yöne çekecek detaylar bulunmamalı. Örneğin, büyük cepler gibi iri detaylara sahip olmamalı.

ELBİSELER

Volumlu elbiseler en güzel uzun boylu kadınlara yakışmaktadır. Kısa boylu kadınlar ise vücut hatlarını belli eden elbselerle daha uzun ve zarif gözükürler. Bu yüzden kısa boylu kadınların üzerine yapışan dar elbise giymeleri önerilir.

RENKLİ VE TEK RENKTEN OLUŞAN KOMBİNLER

Renkli kombinler, alt ve üst bölgeyi keskin bir şekilde ayırdığı için boyunuzun kısalığını ortaya çıkaracaktır. Bizim önerimiz birbirine yakın renkleri tercih etmeniz yönünde olacaktır. Bunun yanı sıra siyah-beyaz ve boyuna çizgili giysiler boyunuzun daha uzun gözükmesini sağlar.
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: