'BOYUM UÇAKTA SORUN ÇIKARTIR'

Üç yıl önce bir film çekiminde tanıştığı Yorgo Seitaridis ile evlenip Yunanistan’a yerleşen Tuğçe Kazaz, sadece özel çekimler ve defileler için ülkemize geliyor.

Magazin

'BOYUM UÇAKTA SORUN ÇIKARTIR' Son olarak Dilek Hanif’in imzasını taşıyan hostes kıyafetlerinin tanıtım çekimleri için İstanbul’a gelen Kazaz, yaş gününü de havalimanında kutlamak zorunda kaldı. Model, oyunculuk deneyimlerinin işini kolaylaştırdığını söyledi

İlk kez bir üniforma tanıttınız, bu çekimi kabul etmenizin en önemli nedeni neydi?
Her moda çekiminin konseptleri itibariyle birbirinden çok farkı var. İlk defa üniforma çekimi yaptım. Ancak Dilek Hanif imzasını taşıyan hostes giysileri içerisinde o kadar şıktım ki, bir moda çekimi yapıyormuşum gibi hissettim. Diğer taraftan hostes rolünü başarıyla oynamaya çalıştım.

Bir modelin aynı zamanda iyi bir oyuncu olması gerekiyor mu?
Bana göre bir çekimin ruhuna modelin katacağı çok önemli detaylar var. Hostes kimliğine bakışım, duruşum ve giysiyi taşıma şeklimle, en iyi şekilde yansıtmaya çalıştım. Daha önce oyunculuk deneyimlerim oldu. Bu deneyimlerin çekimlerde işimi kolaylaştırdığı bir gerçek.

Hostes giysileriyle tanıtım yaparken kendinizi nasıl hissettiniz?
Rahat hissetmekten çok kendimi seksi hissettim.

Dilek Hanif şıklığı gökyüzünde yeni bir tarz yaratacak mı?
Dilek Hanif, Türk modasını yurtiçinde olduğu kadar, yurtdışında da başarıyla temsil eden bir moda tasarımcısı... Üniformalar üzerindeki yaklaşımları tabii ki hostes giysilerinde de fark yaratmıştır. Her şeyden önce çok şık, fonksiyonel ve rahat giysiler olmuştu.

Kıyafetlerin kırmızı olması hakkında ne düşünüyorsunuz?
Kırmızı severim. Kırmızı ruhun ateşini ve sıcaklığını temsil eder.

Model olmasaydınız hangi mesleği tercih ederdiniz?
Bu soruyu cevaplamam zor. İnsan meslek tercihlerini de diğer durumlarda olduğu gibi o anki koşullara, fırsatlara ve hislerine göre yapıyor.

Hostes olmak ister miydiniz?
Aklımdan geçti ama galiba boyum uzun olduğu için beni almazlardı. Özellikle uçak içerisinde sorun olurdu...

Sizce bir hostesin ünlü bir modacıdan üniforma giymesi nasıl bir duygu?
Kendilerini iyi hissederler. Her kadın ünlü bir modacının imzasını taşıyan bir giysiyle görünmekten keyif alır. Hele bu giysiyi çalışırken, üniforma niyetine giyiyorsa bu çok önemli bir ayrıcalık ve şanstır diye düşünüyorum...
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: