'Bright' ikiye bölündü

Netflix'in dev prodüksiyonu Bright filmi eleştirmenler ve izleyiciler olarak ikiye bölündü.

Kültür-Sanat

'Bright' ikiye bölündü Başrolünde Will Smith'in oynadığı Netflix prodüksiyonu Bright, 22 Aralık'da tüm dünyada eş zamanda ekranlardaki yerini aldı. Peki Netflix'in büyük yatırım yapıp, ümit bağladığı film, eleştirmenler ve televizyon izleyicilerinden nasıl tepki aldı?

İnternetin, IMDB ile beraber en saygın sinema referans sitelerinden biri olan Rotten Tomatoes sitesine göre bu sorunun cevabı çok karışık. Zira eleştirmenlere göre film sınıfta kalmış durumda. Ancak ekranları başında izleyenler ise tam tersini söylüyor.

Eleştirmenlerin acımasız yorumlarından bazıları ise şöyle;

"Bright, sığ, ruhsuz ve sıkıcı bir film."
- Evan Saathoff

"Yılın en kötü filmi ünvanını kazanma şansına son duraktan katılan film, sinema için bir kara delik gibi."
- Frank Swietek

"Şayet bu filmin amacı, geçmişte başka filmlerin Will Smith'i antipatik, sevilmeyen bir karakter olarak göstermeye çalışıp bunda başarılı olamayan denemelerini alt etmek ise, bunda neredeyse başarılı olmuşlar.. "
- Dominik Mayer

"Bright, ırkılığı eleştirmeye çalışırken, sığ ve sağır anlatımı nedeniyle aslında ırkçılık yapıyor. İzleyicileri trollüyor."

Peki televizyonları başında izleyenlerin yorumları nasıl?


"Ben filmi çok beğendim. Aksiyon ve mizahın çok iyi harmanlandığını düşünüyorum. Eleştirmenlerin neden bu kadar yerden yere vurduğunu da anlamıyorum. Herhalde yüklü çekler dağıtılmış.."
- Jalen M

"Eleştirmenler belli ki senaryoyu çözememişler. Film harika."
- Rohan L

"Bence eleştirmenler asıl noktayı kaçırıyorlar. Bu bir Post-Tolkien dünyasında kurgulanmış bir evren. David Ayer, sen eleştirmenlere bakma, izleyiciler olarak arkandayız. "
- Stephen W

Peki siz ne düşünüyorsunuz? Yorumlar kısmına fikirleriniz bekliyoruz...
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: