BU HAFTA BİTMEDEN

İŞTE BU HAFTANIN EN KEYİFLİ ÖNERİLERİ..

Magazin

BU HAFTA BİTMEDEN OKUYUN…

SİL BAŞTAN / Ken Grimwood


Ken Grimwood'un sıradışı eseri Sil Baştan, zihninize şu soruyu kazıyor: Geçmişte yapmış olduğunuz hataları bilerek hayatınızı tekrar, tekrar ve tekrar yaşamak zorunda kalsaydınız ne yapardınız?
43 yaşındaki Jeff Winston bu şansı birkaç kez elde eder. Heyecanını yitirdiği evliliği ile geleceği olmayan işi arasında sıkışıp kalmıştır ve hiç beklenmedik bir anda ölüverir. Tekrar hayata gözlerini açtığında ise takvimler 1963 yılını göstermektedir. O sabah 18 yaşında, üniversite yatakhanesinin duvarlarına bakarak uyanır. Her şey eskisi gibidir... Tek bir fark dışında: Jeff geleceği avcunun içi gibi bilmektedir. Futbol ligi final maçlarından at yarışlarına kadar kimin kazanacağını, Wall Street'te köşeyi dönmek için hangi şirketlere yatırım yapmak gerektiğini... Yalnız, bilmediği bir şey vardır: Neden hayatını sil baştan yaşamak zorundadır? Sevdiği her şeyi ve herkesi kazanıp kaybetmeye daha ne kadar devam edecektir?
Birçok dile çevrilen ve listeleri alt üst eden Sil Baştan hayatın karmaşık döngüsünü sorgularken hayal gücünüzü de sonuna kadar zorluyor.
BEN KİMİM / Richard David Precht


BEN KİMİM? ÖYLEYSE KAÇ KİŞİYİM? “Soru sormak hiçbir zaman unutulmayacak olan bir yetenektir.” Richard David Precht Felsefe dünyasına büyüleyici bir yolculuk Richard David Precht'in kitabı yaşamın büyük sorularına yanıt veriyor. Gerçek nedir? Kim olduğumu nereden biliyorum? Neden iyi olmak zorundayım? Felsefe hakkında çok kitap var. Ama Richard David Precht'in Ben Kimim? kitabı felsefe kitaplarının hepsinden çok farklı. Yaşamın felsefi sorularına daha önce hiç kimse bu denli akıllıca ve beceriyle, aynı zamanda neşeli ve mükemmel bir şekilde yaklaşmamıştı. İnsan hakkındaki neredeyse belirsiz olan bilgimizin içinden geçen tek ve benzersiz olan bir yol. Precht felsefeyi, nörobilimden psikolojiye dek yepyeni bir biçimle tanıtıyor. Bilimin bugün insanı tanımladığı şaşırtıcı resim bir yapboz gibi ortaya çıkıyor. Kendimizi keşfetmenin heyecanlı yolculuğu: Zekice, mizah dolu ve eğlendirici! DÜŞÜNME İSTEĞİ UYANDIRAN MUHTEŞEM BİR KİTAP! “Öğrenmek ve bunun tadını çıkartmak, dolu bir yaşamın sırrıdır. Tadına varmadan öğrenmek yorar, öğrenmeden tadını çıkarmaksa delirtir. Bu kitap okurda düşünme isteği uyandırmayı başarmışsa, amacına ulaşmış demektir!” Richard David Precht "Bu kitabı okuduğunuz takdirde mutluluk yoluna giden ilk adımı atmış olacaksınız.[...] 'Bu kitabı okumak bir zorunluluk.' Elke Heidenreich "Felsefi bir eserin bestseller olması kadar zor bir şey olamaz. Yanlış! Çünkü tam da bu oldu: Ruh bilimci Richard David Precht Ben Kimim, öyleyse kaç kişiyim?” adlı kitabıyla komedyen Hape Kerkeling'in yüz haftadır “Spiegel” listesinin zirvesinde olan O Zaman Ben Yokum'unun yerine geçti. Bir filozof için pol pozisyonu. Bugüne dek hiçbir felsefi çalışma bu başarıyı elde edemedi; hele aceleci yanıtlar vermek yerine zor sorular soran hiç kimse.” Hamburger Abendblatt Büyük felsefi sorulara ustaca olduğu kadar neşeli bir yaklaşım.
TÜRKAN / Ayşe Kulin


Tek ve Tek Başına

Bir ülkeden cüzamı kovdu. Türk, Kürt, Süryani demeden, kırsalın evlere hapsedilmiş kızlarına kapıları araladı, ışık tuttu yollarına.

Hırpaladılar, yerden yere vurdular, ne gâvurluğu kaldı ne Kürtçülüğü, ne komünistliği. Ömrünün son döneminde de darbeci yerine kondu. Umurunda bile olmadı.

Çünkü o sadece yüreği insan sevgisiyle dolu bir hekimdi. Hayatı boyunca tek isteği, iyi ve dürüst bir insan olmaktı.

Yakında Kanal D'de dizisi başlıcak olan Türkan Saylan'ın hayatını önceden okumak istiyorsanız bu kitabı kaçırmayınız...
SİSTEM / Karl Olsberg


Hissedarlarına yapacağı sunumda, kurucusu olduğu yazılım şirketinin geliştirdiği ve Google'la rekabet edebilecek arama motorunu tanıtan Marc, yarattığı yapay zekânın yalnızca birkaç küçük kusuru olduğunu sanıyordu. Yazılımın hazırlanmasında çalışan iki programcının esrarengiz ölümünden sonra, virüsün dünyadaki internet ağına hızla yayıldığı ve ulaştığı her yerde korkunç bir kaos ve yıkım yarattığı anlaşıldığında, işlemediği iki cinayetin zanlısı olarak aranmaya başlamıştı bile. Eski çalışanı Lisa ile birlikte bu yapay zekânın üstesinden gelip dünyayı kurtaracak bir antivirüs programı yazmak için ölümüne bir savaşa giriştiler. Ama daha hiçbir şey görmemişlerdi...

Bilgisayarlarının, açıp kapadıkları basit makineler olduğunu düşünenler! Düğmeye basmadan önce bir kez daha düşünün!

GİDİN…

ÇIRAĞAN SANAT GALERİSİ'NDE PİNA BAUSCH FOTOĞRAFLARI SERGİSİ


Dünyanın yıllardır hayranlıkla izlediği, yakın bir tarihte kaybettiğimiz koreograf Pina Bausch ve yıllar boyunca onun performanslarını takip eden fotoğraf sanatçısı Ursula Kaufmann Çırağan Sarayı'nın ihtişamında bir araya geliyor. Dans ile tiyatroyu ilk defa sentezleyen kişi olarak bilinen ve Wuppertal Dans Tiyatrosu'nu kurarak arkasında kültürel bir miras bırakan Pina Bausch'un dans tiyatrosu ile yıllar boyunca göstermiş olduğu performansları fotoğraflayan ve kendisi de dans tiyatrosu uzmanı olan Kaufmann'ın eserlerinin sergileneceği seçki grubun en şaşırtıcı, en hareketli, en üzgün ve en mutlu anlarını izleyicilerle paylaşıyor. İstanbul 2010 Avrupa Kültür başkenti ajansının da desteklediği özel projeler arasında yer alan sergi Çırağan Sarayı'nın zemin katında 3 Eylül – 5 Ekim 2010 tarihleri arasında günün her saati ücretsiz olarak gezilebilir.

Her sergiyle birlikte yeni sohbet konuğunu ağırlayan galerinin 29 Eylül-Çırağan Sohbetleri konuğu ise Zeynep Altıok. Fusun Akatlı'nın anılacağı etkinlik Mabeyn salonunda saat 19:00'da başlayacak.

Yer: Çırağan Palace Kempinski Sanat Galerisi
Rezervasyon için: 0212 326 46 46
ADALAR MÜZESİ'NE DOĞRU BİR SERGİ

Nihayet Adalar ve İstanbul kent müzesine kavuşuyor. İstanbul Adalarının toplumsal tarihini anlatacak olan müzenin genel yaklaşımı, koleksiyonuna dahil etmek istediği malzemeler ve müze mekanı Adalar Müzesi'ne Doğru başlıklı tanıtım sergisinde Adalılarla buluşuyor.


8 Ağustos – 12 Eylül tarihlerinde Büyükada İskele Meydanı'nda görülebilecek sergi süresince ziyaretçilerle kısa anketler de yapılacak. “Anlatılan Bizim Hikayemiz" ve "Anılar Yok Olmasın, Paylaşılsın, Geleceğe Aktarılsın" sloganları ile hazırlanan sergide, müzenin kalıcı ve geçici sergilerinde kullanılmak için Adalılardan belge ve nesnelerini bağışlayarak projeye destek vermeleri istenecek.

2010 İstanbul Avrupa Kültür Başkenti kapsamında, İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Adalar Belediyesi, Adalar Kaymakamlığı ile Adalar Vakfı'nın ortaklaşa yürüttüğü, Adalar Müzesi projesinin ilk önemli adımı olarak Büyükada'da açılacak serginin tanıtımı Heybeliada, Burgaz ve Kınalı'da da yine iskele meydanlarında yer alacak.

"Adalar Müzesi'ne Doğru" başlığı ile açılacak sergi tasarımı, Sadık Karamustafa ve Ayşe Karamustafa'nın imzalarını taşıyor. Serginin içerik çalışması, Adalar Müzesi Kürasyon Kurulu'nun yanı sıra sanat tarihçisi Doç. Dr. Eva Şarlak'ın değerli katkılarıyla gerçekleştirildi.


Hazırlık çalışmaları devam eden müze Adalıların belleklerinde önemli bir yeri olan eski Büyükada İlkokulu binasında kuruluyor. İskenderiye Patriği Sofronios'un evi olan bina Belediye tarafından satın alınarak 1922 yılından itibaren okul olarak kullanılmaya başlandı. İlk adı Köprülü Mehmet Paşa Numune Mektebi olan okulun adı daha sonra Büyükada İlkokulu olarak değiştirildi. 1967 yılına kadar Büyükada İlkokulu olarak hizmet vermeye devam etti.

Büyükada İlkokulu Adalar Müzesi'nin ana binası olacak. Buna ek olarak yaklaşık bir yıl önce Büyükada'da kurulmuş olan Ada Evi başta olmak üzere, Heybeliada Hüseyin Rahmi Gürpınar Evi, İnönü Evi, Deniz Lisesi Müzesi, Burgazada Sait Faik Müzesi ve ileride müzeye eklemlenecek yeni kültür merkezleri, kütüphaneler, sivil toplum kuruluşlarına ait farklı mekanların da katılımı ile tüm Adalar'a yayılan bir çalışma yürütülmesi planlanıyor.

Adalar Müzesi sergi ve etkinliklerinde Adalar'da yer alan iskeleler ve meydanlar dahil olmak üzere açık ve kapalı pek çok mekan kullanılacak.

Adalar Müzesi nasıl kuruluyor?

Geçtiğimiz yıl açılan Büyükada Ada Evi'nde gerçekleştirilen kültürel faaliyetler, sergiler, konserler ve yanı sıra yürütülen içerik çalışmaları, Müze'nin kuruluş sürecinin ilk habercisi olmuştu. Mart 2009'da Adalar Müzesi ana binası olan Eski Büyükada İlkokulu'nun mimari restorasyonu, tarihsel içerik çalışmaları ve müzecilik uygulamalarına ilişkin programın oluşturulmasına başlandı. Çalışmaların en önemli bölümünü Adalar Müzesi'nin tüm kuruluş süreci boyunca ve daha sonraki yıllarda da devam edecek olan, koleksiyon kampanyası oluşturuyor.

Adres: Büyükada İskele Meydanı


EFSANE İSTANBUL: BİZANTİON'DAN İSTANBUL'A – BİR BAŞKENTİN 8000 YILI


Sakıp Sabancı Müzesi, İmparatorluklar Başkenti “Efsane İstanbul”u ağırlamaya hazırlanıyor!..
İstanbul 2010 Avrupa Kültür Başkenti kapsamındaki en büyük etkinlikte, İstanbul'un 8000 yıllık tarihi anlatılacak.
Sabancı Üniversitesi Sakıp Sabancı Müzesi (SSM), İstanbul 2010 Avrupa Kültür Başkenti Ajansı ve Sabancı Holding sponsorluğunda, “Efsane İstanbul: Bizantion'dan İstanbul'a - Bir Başkentin 8000 Yılı” başlıklı sergiye ev sahipliği yapacak.
5 Haziran - 4 Eylül 2010 tarihleri arasında sanatseverlerle buluşacak sergi, İstanbul'un, Marmaray Projesi kapsamındaki Yenikapı kazılarıyla daha da geriye giden 8000 yıllık eşsiz tarihini, 500'ü aşkın eserle gözler önüne serecek. Sergi, Bizantion'dan Nea Roma'ya, Constantinopolis'ten İstanbul'a; Bizans ve Osmanlı İmparatorluklarına başkentlik yapmış kentin görkemli tarihine ışık tutarken; ticaret, hediye ve 4. Haçlı Seferi'nde olduğu gibi yağma yoluyla çeşitli ülkelere dağılmış hazineleri bir araya getirecek.
Sergi; İngiltere, Almanya, Fransa, İtalya, Vatikan, Macaristan, Yunanistan, Avusturya, Belçika, Hollanda, İrlanda, Katar, Portekiz ve Rusya'daki önde gelen kurumlardan seçilen eserlere ev sahipliği yapacak. Sergide ayrıca, Türkiye'deki devlet müzeleri ile özel müze ve koleksiyonlardan seçilen eserler de yer alacak. Yurtdışından 39, Türkiye'den 19 olmak üzere toplam 58 müzeden seçilen geniş yelpazedeki eserler, sergi aracılığıyla ilk kez bir arada sunulacak.
Sergide; İstanbul'un bir Roma garnizonu iken, Doğu ve Batı Roma'nın ayrılmasından sonra giderek başkente dönüşmesi, Bizans İmparatorluğu'nun gelişme, duraklama ve çöküş evrelerinden sonra 1453 yılında Osmanlılar tarafından fethedilmesiyle yeni bir doğuşa sahne olması anlatılacak. İmparatorluk başkenti İstanbul'un Avrupa tarihiyle özdeşleşen geçmişinin parlak ve çalkantılı evreleri yansıtılacak, şehrin devraldığı çeşitli din ve inanç mirasının oluşturduğu zengin gelenek tanıtılacak.

Adres: Sakıp Sabancı Cad. No:42 Emirgan 34467 İstanbul

BİR İKONA / SARKİS


René Block küratörlüğünde ve Melih Fereli danışmanlığında gerçekleştirilen “İstiklal Serüveni” güncel sanat sergi dizisinin on birincisi Sarkis'e ayrıldı. Sanatçı bu dizi için “Bir İkona” adlı yeni bir enstalasyon üretti. 1938'de İstanbul'da doğan sanatçı, 1960'tan günümüze 500'ün üzerinde sergi açtı. Üretmeye ve eserleriyle ABD, Almanya, Brezilya, Türkiye, Fransa, Hindistan, Japonya, Çin, Meksika dâhil olmak üzere onlarca ülkeyi ziyaret etmeye devam ediyor. Sergi açılışıyla eşzamanlı olarak “Sarkis - Ondan Bize / From Him to Us” başlıklı monografi Yapı Kredi Yayınları tarafından yayımlanıyor. “Türkiye'de Güncel Sanat” monografi dizisinin on birincisi olan kitap, Sarkis'in kızı, sanat tarihçisi Elvan Zabunyan tarafından kaleme alındı. Türkçe ve İngilizce yayımlanan monografide Evrim Altuğ'un Sarkis'le yaptığı bir söyleşi de yer alıyor.

Yer: Yapı Kredi Kâzım Taşkent Sanat Galerisi
Tarihler: 03.09.2010~20.10.2010
Adres: İstiklal Caddesi, No: 161-161A, Kat: Z 34433 Beyoğlu, İstanbul


AYŞECAN KURTAY


Ataköy Plus'ta sanat günleri, Ayşecan Kurtay'ın 'Can-Bazlar' Sergisi ile başlıyor. Sanatçının 'Katman katman yapıştırılarak elde edilmiş özel kağıt ve ahşaptan tasarlanan heykellerden oluşan sergisi; İMSG'nin desteğiyle 13 Ağustos-13 Ekim tarihleri arasında alışveriş merkezinde görülebilecek.

Yer: Ataköy Plus Alışveriş Merkezi- Teras Katı
Adres: Ataköy Plus Alışveriş Merkezi; Ataköy 6. Kısım, Ataköy Konakları'nın önü.


MİMARLIK ÜZERİNE BİR SERGİ
Mimarlık bir serginin konusu olursa ne olur? Mimarlık sanat ile nerede kesişir, sanat olmaktan hangi noktada uzaklaşır? Mimarlık üzerinden güncel sanat üzerine neler söylenebilir? Mimarlığın sanat olma imkanları var mıdır? ''Mimarlık Üzerine Bir Sergi” bu soruların etrafında dolaşarak sanat ile mimarlık arasındaki mesafeyi irdeliyor, dokundukları noktaları keşfetmeye çalışıyor.
Mimarlık Üzerine Sergi 5 mimarlık ve sanat kollektifi ile mimari ve mekânsal anlamlar üzerine yoğunlaşmış 2 sanatçıdan oluşan toplam 7 ayrı çalışma ile bu tartışmalı konuya eğiliyor. Mimarlık alanında çalışan veya çalışmış olan bu mimar ve sanatçılar mimarlık ile sanatın ilişkisi üzerine teorik, sanatsal ve profesyonel alanlarda çalışmalar yapmış kişilerden oluşuyor. Her bir grup ve sanatçı kendi birikimlerinin doğrultusunda ALANistanbul'un sergi mekanlarına özel olarak gerçekleştirdikleri çalışmalarını sergiliyor. Mimarlık ve sanatın kimi zaman sorunlu ve çelişkili kimi zaman ise birbirlerini tamamlayan ve besleyen ilişkisi üzerine farklı anlatım dilindeki çalışmaları ile birer bakış geliştiriyorlar.
Katılımcılar
Flat Architectures // Müge Belek, Frederico Fialho
Salon2 // C. Alper Derinboğaz, Nil Aynalı, Enise Burcu Karaçizmeli
Superpool // Selva Gürdoğan, Gregers Tang Thomsen
Zemin // Nesli Kayalı, Fatma Olgaç, Çağdaş Özcanlı
Gül & Arzu // Gül Çağın, Arzu Arda Koşar
Metehan Özcan
Rowan Mersh
Yer: ALANistanbul
Tarihler: 02.09.2010~24.09.2010
Adres: Galip Dede Cad. No:24/11 Tünel/Beyoğlu
DİNLEYİN…


LATİN HITS


Bu yıl dünya listelerinin ilk sıralarından düşmeyen şarkılar ve son albümleriyle aynı listelerde başarılarını koruyan Latin müziğin sevilen isimleri!


Ülkemizde de yeni albümüyle beraber haftalarca listelerin ilk sıralarından düşmeyen Shakira, dans pistlerinin, radyoların en çok çalınan isimlerinden aynı zamanda Jenifer Lopez düetiyle Pitbull, popüler latin müziğinin en sevilen isimleri ve yepyeni şarkılarıyla Marc Anthony, Thalia, Ednita Nazario, Keny Garcia, Camila ve daha fazlası!

2CD'den oluşan Latin Hits, "Beach Side" da kumsalın eğlencesine davet ederken
"Sea Side" da denizin serinliğindeki duygusal şarkılarla sizlere eşlik edecek!


JULIO IGLESIAS / ORGINAL ALBUM CLASSICS

Latin müziğin rekorlar kıran Latin yıldızı 66 yaşındaki Julio Iglesias'ın 3 albümü şimdi çok özel bir boxset halinde müzik severlerin beğenisine sunuluyor.


Romantik şarkı sözleri ve kendine has vokaliyle tüm dünyada sevilen bir sanatçı olan Julio Iglesias, bugüne dek her biri milyonlarca kopya satan onlarca albüme imza attı ve ülkemizde de birçok kez konser verdi.
Sanatçının üç albümü 1882 yılında yayınlanan Moments, 1984 yılında yayınlanan ve daha önce albümde yer almayan "I Don't Want To Wake You" şarkısının yer aldığı versiyonu ile "1100 Bel Air Place" albümü ve 1985 yılında yayınlanan "Libra" albümleri, ilk kez bir boxset olarak yayınlanıyor.

MÜZEYYEN SENAR / GELSE O ŞUH MECLİSE

Uzelli, Müzeyyen Senar'ın 1986 yılında yayınlanan "Gelse O Şuh Meclise" isimli albümünü ilk kez CD formatında yayınlıyor.


Sesi ve üslubu ile ülkemizin sanatında ve kültüründe eşsiz yeri bulunan Müzeyyen Senar'ın yaklaşık çeyrek asır önce kaydettiği iki albüm bu kez Uzelli Müzik imzası ile bir arada yayınlanıyor. Birbirinden değerli 27 eserden oluşan bu iki albümde klasik türk müziğinin geleneksel formlarından beste, yürük semai gibi örnekleri, fasıl musikisinin şarkı, ikinci beste, türkü gibi formları ve yerel müzik örnekleri yer alıyor. Uzelli Müzik İcracısı, saz icracıları, eser seçimi ve ses kayıt kalitesi ile arşivlerde önemli bir yer edinecek olan bu değerli albümü beğeninize sunuyor.

İZLEYİN…AFTER LİFE / DİRİLİŞYönetmen: Agnieszka Wojtowicz-Vosloo
Oyuncular: Liam Neeson, Christina Ricci, Justin Long, Chandler Canterbury, Celia Weston
Senaryo: Agnieszka Wojtowicz-Vosloo, Paul Vosloo
Tür: Gerilim, Fantastik
Gösterim tarihi: 27 Ağustos 2010

Editörün Notu: Cenaze evinde geçen ölüm ile ilgili değişik bir gerilim filmi.

Konu: Korkunç bir trafik kazası geçiren Anna (Ricci) kazadan sonra kendine geldiğinde cenaze müdürü Eliot Deacon (Neeson)'ın kendi bedenini cenazeye hazırlamakta olduğunu farkeder. Aklı karışmış, korkmuş ve hala canlı halde olan Anna öldüğüne inanmaz; Deacon ise onun 'öbür dünyaya' intikal ettiğini düşünmektedir. Eliot onu ölülerle iletişim kurabildiğine ve kendisine bir tek onun yardımcı olabileceğine dair ikna eder. Cenaze evinde tıkılı kalan Anna'nın Eliot dışında şansı yoktur. En derin korkularıyla yüzleşip, kendi ölümünü kabullenmek durumundadır. Fakat Anna'nın yastaki erkek arkadaşı Paul (Long), Eliot'ın göründüğü gibi biri olduğuna dair süphelidir. Cenaze töreni yaklaştıkça Paul da rahatsız edici gerçeği çözümlemeye başlar fakat bunun için çok geç olabilir çünkü Anna çoktan öbür dünyaya geçişini tamamlamaya başlamıştır.

Video yüklenemedi...


THE KARATE KID / KARATE KID


Yönetmen: Harald Zwart
Oyuncular: Jaden Smith, Jackie Chan, Taraji P. Henson, Wenwen Han, Rongguang Yu
Senaryo: Christopher Murphey, Robert Mark Kamen
Tür: Aksiyon, Drama
Gösterim tarihi: 27 Ağustos 2010

Editörün Notu: Bay Han, 12 yaşındaki Dre'ye ustası olduğu Kung fu'yu öğretir.

Konu: 12 yaşındaki Dre, annesinin kariyeri nedeniyle Çin'e gelir. Arkadaş edinme konusunda çok zorluk çeker. Sınıf arkadaşı Mei Ying'e yakınlık hisseder ancak kültür farkı böyle bir arkadaşlığı olanaksız kılmaktadır. Sınıfın kabadayısı olan Cheng ise Dre'ye düşman olur. Dre'nin, tamirci Bay Han'dan başka konuşacağı kimse yoktur. Bay Han, Dre'ye ustası olduğu, sükûnetle ilgili spor Kung fu'yu öğretir.

Video yüklenemedi...GOİNG THE DİSTANCE / SENİ UZAKTAN SEVMEK


Yönetmen:Nanette Burstein
Oyuncular: Drew Barrymore, Justin Long, Peyton List Christina Applegate, Charlie Day
Senaryo:Geoff Latulippe
Tür:Komedi, Romantik
Gösterim Tarihi:03 Eylül 2010

Erin ve Garrett, birbirleri ile iyi vakit geçiren, oldukça uyumlu bir çifttir. Erin işi nedeniyle San Fransisco'ya dönmek zorunda kalır ve ardında yine işi nedeniyle New York'ta kalmak zorunda olan Garrett'ı bırakır. İlişkileri her ne kadar iyi gitse de, aradaki mesafeden dolayı bu aşkın biteceğini düşünmektedirler.
Ancak bekledikleri giibi olmaz, birbirleri olmadan geçen anlamsız altı haftadan sonra aradaki mesafeye rağmen ilişkilerini yürütmeye karar verirler. Oysa ilişkileri aradaki mesafeden değil, yanı başlarındaki dostlarından dolayı zora girecektir.


Video yüklenemedi...ALIN...

TWEEN % 50 YAZ SONU İNDİRİMDE…Asi ve Feminen
60'lı yıllarda moda endüstrisinin vazgeçilmezleri olan modellerin; klasik giyim alışkanlıklarındaki tüm kalıp ve klişelere karşı gelerek yarattığı bireysel stiller Tween kadın koleksiyonunda yeniden yorumlandı.


ROMAN

2010 İlkbahar / Yaz sezonunda şıklığı ve rahatlığı ön planda tutan yaklaşımıyla dikkatleri üzerine çeken Roman koleksiyonu, ağırlıklı olarak renk skalasını pudra, ten, mercan, soman, gri ve fuşya tonlarıyla netleştirdi.


YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: