BU HAFTA BİTMEDEN

İŞTE BU HAFTANIN EN KEYİFLİ ÖRNEKLERİ..

Magazin

BU HAFTA BİTMEDEN OKUYUN..


YE, DUA ET, SEV / ELİZABETH GİLBERT


Şahane bir teklif bu! "Ye, Dua Et, Sev"... Pegasus Yayınları tarafından Türkçe yayımlanan kitabın filminde Julia Roberts oynayacak.

Bir an önce okuyun, hayatınıza enerji ve mutluluk katın.

Kitabın Konusu:

30'lu yaşlarının başındaki Elizabeth Gilbert, modern bir kadının isteyebileceği her şeye sahipti: İyi bir eş, şehre uzak büyük bir ev, başarılı kariyer... Fakat tatmin olmak ve kendini mutlu hissetmek yerine o, panik ve şaşkınlıkla tükendiğini hissediyordu. Bu, bilgelik ve heyecanla yüklü kitap, onun sahip olduğu başarı göstergesi şeyleri arkasında bırakıp, bunların yerine koyduklarının hikayesidir.

Bir boşanma ve yıkıcı bir depresyondan sonra, Gilbert kendi doğasının gerektirdiği üç özelliği sorgulamak üzere ön plana çıkarır ve üç farklı kültür zemininde karşılaştırır: İtalya'da keyif, Hindistan'da ibadet, Bali'nin Endonezya Adaları'nda dünyevi hazlar ve ilahi yücelik arasındaki denge...
BÜYÜK YAZARLARIN GİZLİ HAYATLARI


ÇOK SATAN "BÜYÜK SANATÇILARIN GİZLİ HAYATLARI" KİTABININ YAZARINDAN: "BÜYÜK YAZARLARIN GİZLİ HAYATLARI"

KATİLLERE, ALDATANLARA, UYUŞTURUCU BAĞIMLILARINA VE EDEBİYAT DÜNYASININ DİĞER EFSANELERİNE DAİR GARİP AMA GERÇEK HİKAYELER

William Shakespeare'den Leo Tolstoy'a dek pek çok yazarın sıradışı ve sansursüz bir profilini sunan Büyük Yazarların Gizli Hayatları, lise öğretmeninizin sormaya korktuğu tüm zorlu soruları ele alıyor:
Nedir Lewis Carroll'un şu küçük kızlarla meselesi?
J. D. Salinger gerçekten kendi idrarını mı içerdi?
Lord Byron kaç kadınla -ve erkekle- yattı?
Ayn Rand neden Charlie'nin Melekleri'ne bayılırdı?
Klasik edebiyat okulda hiç bu kadar eğlenceli olmamıştı!HALİD ZİYA UŞAKLIGİL / BİR HİKAYE-İ SEVDABüyük ölçüde, Halid Ziya Uşaklıgil'in İzmir yılları gözlemlerinden oluşan Bir Hikâye-i Sevda'yı oluşturan
hikâyeler, adeta İzmir Hikâyeleri adlı yapıtının devamı niteliğindedir.

Bir Hikâye-i Sevda'yı oluşturan hikâyeleri okurken, Halid
Ziya Uşaklıgil'in sanatçı duyarlılığının asla belli bir dönemle sınırlandırılamayacağını, bu hikâyelerin günümüzde de estetik değerlerinden hiçbir şey kaybetmediklerini ve hâlâ zevkle okunabildiğini göreceksiniz.

DİZLEYİN...APOCALYPTİCA /7TH SYMPHONY


Finlandiyalı çello ustaları Apocalypica'nın 7 stüdyo albümü "7th Symphony" Sony Music ile Müzik Marketlerde!

7th Symphony'nin prodüktörlüğünü "Coheed and Cambria"," Queens of the Stone Age", "Bad Religion" gibi müzik gruplarıyla da çalışmış olan Joe Barresi üstlendi. Albümde 8 enstrümantal şarkının yanı sıra metal ve rock müziğin önde gelen isimleriyle 4 tane de vokalli şarkı bulunuyor.SONER SARIKABADAYI / SADEMSon yılların en dikkat çeken şarkılarına imza atan Soner Sarıkabadayı, yorumcu kimliği ile de müzik severlerin beğenisini toplamaya devam ediyor.

Geçtiğimiz aylarda çıkardığı "Pas" isimli midi albüm ile uzun süre müzik listelerinde ilk sırada yer alan Soner Sarıkabadayı aynı zamanda digital müzik platformlarında en çok dinlenen sanatçı unvanına sahip oldu.

Soner Sarıkabadayı şimdi yeni albümü "Sadem" ile müzik marketlerde yerini almaya hazırlanıyor. 10 trackten oluşan albümde, yine sözü müziği Soner Sarıkabadayı imzası taşıyan "Sadem" isimli yeni şarkısının 3 farklı versiyonu ve PAS şarkısının da REMİX'i bulunuyor.


İZLEYİN..


ADELE'NİN OLAĞANÜSTÜ MACERALARITür:Aksiyon, Bilim Kurgu, Fantastik, Gerilim, Gizem, Macera
Yönetmen:Luc Besson
Oyuncular:Mathieu Amalric, Gilles Lellouche, Nicolas Giraud, Frédérique Bel, Jean-Paul Rouve
Gösterim Tarihi: 10 Eylül 2010

Yıl 1912. Adele, amacına ulaşabilmek için sınır tanımayan gözü kara genç bir gazetecidir. Buna Mısır'a gidip oradaki mumyalarla uğraşmakta dahildir.

Bu arada, Paris'te, panik yaşanmaktadır. Bir uçan dinozor cinsi olan pterodactyl a ait 136 milyon yaşındaki bir yumurta Ulusal Tarih Müzesinde sergilendiği bölümde bilinmeyen biri tarafından kuluçkalanır. Yumurtadan çıkan kuş kentte terör estirmektedir.

Ama yaşamı maceralarla dolu olan Adele için bunlar heyecan sayılmaz.

Video için tıklayınız

AV /PREDATORSTür:Aksiyon, Bilim Kurgu, Gerilim, Gizem, Korku, Macera
Yönetmen:Nimród Antal
Oyuncular:Adrien Brody, Laurence Fishburne, Danny Trejo, Michael Jai White, Topher Grace, Alice Braga, Derek Mears

Royce adlı bir paralı askerin öncülüğünde kurulan özel bir tim, savaş sanatları konusunda uzmanlaşmıştır. Aralarında yakuzaların, dövüş ustalarının, paralı askerlerin yer aldığı bu birlik, en az kendileri kadar acımasız uzaylılarla çarpışmak zorundadır. Yokedici uzaylara karşı bu mücadelede, bir süre sonra kendilerinin yem olduğunu anlayacaklardır.

Video için tıklayınız


GİDİN…

JON BURGERMAN İLK KEZ İSTANBUL`DA

Yer: Milk Gallery Design Store
Tarihler: 01.09.2010~30.09.2010
Adres: Şahkulu Mah. Galipdede Cad. Balkon Çıkmazı No:8/A Tünel Beyoğlu İstanbul


Milk Gallery, Eylül ayında İngiliz illüstratör Jon Burgerman`ı ağırlıyor.
İlk ayağı Londra`da gerçekleşen Brain Drained sergisiyle Burgerman, zihnindeki sıkışmış ve açığa çıkmak isteyen gerçekliği sunuyor. Bunun için kanvasların yanı sıra kanvasların yanı sıra tahta, mukavva ve süt kutularını kullanarak farklı materyalleri bir araya getiriyor. Sanatçının işleri modern dünyanın tedirginliklerini ve zihinsel fenomenlerini açığa çıkarıyor.
Burgerman'ın ilustrasyonları Londra, New York, Los Angeles, Hong Kong, Paris ve Melbourne gibi büyük şehirlerdeki önemli galerilerde sergilendi. Çalışmaları, The Guardian, Grafik Magazine, Pictoplasma, Stick'Em Up, Computer Arts, Designed to Help, The Fundementals of Illustration, This is a Magazine ve Digit gibi önemli dergi, gazete ve kitaplarda yayınlandı. Virgin Atlantic, The Independent, Puma, Gortex ve Snickers gibi firmalarla çalıştı.
Burgerman, aynı zamanda MTV için bir dizi kısa animasyon üretti ve bu animasyonlar Sony'nin WipEout Pure isimli video oyununda kullanıldı.
HUGO BESARD VE ÖĞRENCİLERİ ÖZGÜN BASKI RESİM SERGİSİYer: Caddebostan Kültür Merkezi
Tarihler: 03.09.2010~09.10.2010
Adres: Bağdat caddesi Haldun Taner sok. No:11


Belçika Artesis Üniversitesi öğretim üyesi Praf. Hugo Besard ve öğrencileri özgün baskı resim sergisi Caddebostan Kültür Merkezinde
Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi'nin Uluslararası partnerlerinden olan Belçika ARTESIS Güzel Sanatlar Akademisi öğretim üyesi ve özgün baskı sanatçısı Hugo Besard ve yetiştirdiği öğrencilerinin Özgün Baskı sergisi 3 Eylül – 9 Ekim tarihleri arasında Kadıköy Belediyesi, Caddebostan Kültür Merkezi'nde (CKM) sanatseverlerle buluşacak.
Sergi açılışı 3 Eylül 2010 Cuma, saat 17:00'de Caddebostan Kültür Merkezi'nde yapılacaktır.
DENİZ DENİZ - OSMAN KARAMAN - `İÇİMDE Kİ IŞIK` KARMA RESİM SERGİSİ
Yer: İstanbul Yeminli Mali Müşavirler Odası Sanat Galerisi
Tarihler: 07.09.2010~25.09.2010
Adres: İstiklal Cad. No:146 Tünel Beyoğlu İstanbul


Beyoğlu Belediyesi, 1996 yılından beri aynı atölyede çalışmalarını sürdüren iki sanatçı Deniz Deniz ve Osman Karaman`ın `İçimde ki Işık` karma resim sergisine 7-25 Eylül tarihleri arasında İstanbul Yeminli Mali Müşavirler Sanat Galerisinde ev sahipliği yapıyor.
İçinde ki ışığı hep canlı tutmaya çalışan Deniz Deniz, konusu ne olursa olsun, geometrik formlar ve iç içe geçen zengin renk skalasıyla, düşsel ama bir o kadar da gerçekçi anlatımıyla `İçimde ki Işık` diyor. Osman Karaman ise her bir çalışmasında boya ve suyun ahengini, değişik çeşitli İstanbul köşelerini, farklı ışıklarda, nostaljik anlatımıyla resmedip size farklı zamanlara ve anılara götürüyor.

Deniz Deniz
İ.D.G.S.A' ne bağlı U.E.S.Y.O Grafik Sanatlar bölümünden olan sanatçı Sabri Berkel, Emin Barın, Nurullah Berk ve Edip Hakkı Köseoğlu`yla çalışma fırsatını bulmuş daha sonra değişik atölyelerde usta-çırak ilişkisiyle resim bilgi ve sevgisini pekiştirmiştir.
Yurtiçi ve yurt dışında değişik kolleksiyonlarda 460 yağlıboya, 24 karakalem çalışması bulunmaktadır. Son çalışmalarını Ahmet Güllü ile kendi atölyesinde sürdürmektedir.

Osman Karaman
1937 yılında Çanakkale`de doğdu. 1955-1956 Balıkesir Lisesi, 1961 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi Makine Fakültesi`nden mühendis olarak mezun oldu.
Kamu ve özel kuruluşlarda müdür ve genel müdür görevlerinde bulundu. Halen bir sanayi kuruluşunun sahibidir.
Resim sanatına tutkusu ortaöğretim yıllarında başlamasına rağmen; yoğun öğrenim ve iş hayatı nedeniyle ancak 1999 yılından sonra resim çalışmalarını hızlandırmıştır. Resimlerini suluboya ağırlıklı yapmaktadır.
Suluboya resim derslerini Işıl Özışık ve Burhan Özen`den almıştır. Temel ve nazari eğtimini Prof. Devrim Erbil`den almıştır. Halen Kadıköy Sanatçılar Derneği Yönetim Kurulu üyesidir.
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: