BU KADARI DA FAZLA ARTIK!.. RTÜK NE YAPSIN?

Best FM’de yayınlanan bir programda kadın dinleyiciye söylenen sözler, olay yarattı.

Magazin

BU KADARI DA FAZLA ARTIK!.. RTÜK NE YAPSIN? Sunucunun, "Senin göbeğinden zeytin yerim, ayak topuklarını ısırırım, parmaklarını mayoneze batırır galeta gibi yerim’’ sözleri nedeniyle radyo kanalına bin lira ceza verildi.

Gazeteport’un haberine göre, Best FM’de 17 ve 27 Ağustos günleri yayınlanan “Serdar Yayında” adlı programa telefonla kadın dinleyiciler bağlandı. Sunucu Serdar Gökalp kadın dinleyiciye, ‘’Ağzını, yüzünü, ayağını, elini kemirdiğim. Sen var ya böyle arkanı dön, aşağıdan saçlarından başlayayım yemeye, senin ayak topuklarını ısırırım’’ dedi.

Bayan dinleyici ise bu sözlere kızdı ve "Biraz iğrenç olmadı mı?" diye tepki gösterdi. Sunucu bir başka yayında da programa telefonla katılan bayan dinleyiciye, ‘’Ne haber, göbeğinden zeytin yerim senin. Var ya parmaklarını mayoneze batırır, galeta gibi yerim yemin ederim” dedi.

Konuyu değerlendiren RTÜK üyeleri bu sözleri, "Espri sınırlarının aşılması ve argo kullanım" olarak gördü ve "Toplumca genel kabul görülen ahlak anlayışına aykırı ifadeler kullanılması" nedeniyle Best FM’e bin 102 lira para cezası verdi.
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: