Bu maske cildi beyazlatıyor...

Sivilce ve siyah noktalara iyi gelen ve cildi beyazlatan Zerdeçal maskesini hiç denediniz mi?

Kadın

Bu maske cildi beyazlatıyor... Kimimiz ergenlikte, kimimiz ise yıllar sonra oluşan sivilce ve siyah noktalar yüzünden kabuslar yaşamışızdır. Hala bu sorunları yaşıyorsanız sizler için harika bir maske tarifimiz var. Zerdeçal maskesi, hem cildinizi beyazlatacak hem de sivilcelere veda edeceksiniz. İşte malzemeler...

ZERDEÇAL MASKESİ İÇİN MALZEMELER

1-2 yemek kaşığı toz zerdeçal
1-2 yemek kaşığı bal
1 yemek kaşığı taze sıkılmış limon suyu
Yarım yemek kaşığı süt ya da yoğurt
Yarım çay kaşığı sirke (Elma ya da üzüm sirkesi olabilir)

ZERDEÇAL MASKESİ NASIL YAPILIR?
Yukarıdaki malzemeleri bir kasenin içinde karıştırarak maskeyi oluşturabilirsiniz. Yalnız zerdeçalın topaklanmasına dikkat etmelisiniz.

ZERDEÇAL MASKESİ NASIL YAPILIR?
Öncelikle işe yüzünüzü yıkayarak başlamanız gerekmektedir. Cildin makyajsız ve temiz olması önemlidir. Ardından karışımı yumuşak uçlu bir fırça ya da makyaj pamuğu ile zarif hareketlerle yüzünüze sürün ve en az 20-25 dakika bu şekilde bekleyin. Yeteri kadar bekledikten sonra ılık suyla cildinizi ovarak maskeden arındırın. Bu uygulamayı dilerseniz haftada 2 kez uygulayabilirsiniz. Ancak maskenin içerisinde bulunan limon suyu, sirke gibi malzemeler yüzünden cildinizde kaşıntılar meydana gelirse dikkat! Bünyenizin bu malzemelere alerjisi olabilir. Bu nedenle yaptığınız maskeyi hemen silin ve ilgili alanda uzman doktorlara danışın.

Ayrıca zerdeçal maskesinin göz altı morluklarından kurtaran etkisinden faydalanmak isterseniz, yukarıda yazdığımız zerdeçal maskesi tarifinden limon suyu ve sirkeyi çıkararak kullanabilirsiniz.

Maskara sürmenin püf noktaları!

Maskara sürmenin püf noktaları!

Bunlarda ilginizi çekebilir: