Bu sene gelin makyajında doğallık hakim!

2018 makyaj trendlerindeki sadelik, gelin makyajlarına da yansıdı. Sade ve zarif gelinlerin modasına siz de hazır mısınız?

Kadın

Bu sene gelin makyajında doğallık hakim! Hayatınızda en önem verdiğiniz düğün gününüz yaklaşırken nasıl bir makyaj yapacağınıza henüz karar veremediniz mi? Hem doğal hem de zarif bir gelin olacağınız makyaj trendlerini sizler için derledik...

SON DÖNEMİN TRENDİ: STORBİNG MAKYAJ

Son dönemin yükselen trendi “strobing makyajı”nın aydınlık ve parlak görüntüsü bu seneye damga vuruyor. Bu trend ile gözler ve dudaklarda tek bir renge ait tonlar sık sık kullanılacak. Özellikle göz makyajında, mavi, turuncu, hatta kırmızıya kadar iddialı renkler, farklı bitişlerle karşımıza çıkacak. Bu renkler mat, ışıltı, metalik ya da kadifemsi trendlerle çeşitli olarak kullanılabilecek.

GELİNLERE DE AYDINLIK MAKYAJ ÖNERİLİYOR

Sezonunun bu aydınlık makyaj trendi gelinlerde de etkili. Aydınlık ve parlak görüntü, doğal güzelliğini gelin makyajında da etkili kılacak. Uzmanlar önerileri şu şekilde sıralıyor: Yanaklar aydınlık görüntüyü en iyi yansıtan pembe, şeftali ve somon renkleriyle taze bir görünüm sağlayacak. Kirpiklerde maskarayı yoğun kullanmak önemli bir detay olarak karşımıza çıkıyor. Eyeliner kullanıyoruz, fakat doğal görünüme sahip olmak için en minimum haliyle karşımıza çıkıyor. Dudaklar nemli görünecek, yanaklardaki tonlarla kendini tamamlayacak. Gözlerde hafif gölge olacak fakat bu gölge kaşlara kadar çıkarak abartılmayacak, kirpik diplerinde bırakılacak. Etkili bir görünüm için gözlerde parlak bronzlar ve sedefli kahveler de bu sezon gelin makyajında çok moda.

Bu maske cildi beyazlatıyor...

Bu maske cildi beyazlatıyor...

Bunlarda ilginizi çekebilir: