Bu yılın en çok kazananları!

Ekonomi dergisi Forbes, müzik sektöründe en çok kazanan sanatçılar listesini yayınladı

Dünya Magazin

Bu yılın en çok kazananları! Mayıs 2011 ila Mayıs 2012 tarihleri arasında 110 milyon dolar kazanan, Jay-Z ve Eminem gibi dünya rap sektöründe önemli isimlere prodüktörlük yapan, Kanadalı sanatçı Dr. Dre 2012’nin en fazla kazanan sanatçısı oldu.

Son yılların popüler pop müzik sanatçısı Justin Bieber’in de yapımcısı olan Dr. Dre kazancının asıl olarak son dönemin popüler kulaklığı Beats’in satışlarından elde etti.

Efsanevi Rock grubu Pink Floyd’un gitaristi Rogers Waters geçen yıl kazandığı 88 milyon dolarlık kazançla 2012’nin en çok kazanan ikinci sanatçısı oldu.

Listenin ilk beşindeki diğer dört isim ise 88 milyon dolarla Roger Waters, 80 milyon dolarla Elton John, 78 milyon dolarla U2, 69 milyon dolarla Take That.

58 milyon dolarla yılın en çok kazanan kadın şarkıcısı olan Britney Spears ise listenin 7. sırasında yer aldı.

Listenin 8. sırasını her ikisi de 57 milyon dolar kazanç elde eden Taylor Swift ve Paul McCartney paylaştı.

55 milyon dolarla Justin Bieber da listenin 10. sırasında yer aldı.

Rihanna 53 milyon dolarla listenin 12. sırasında yer alırken, onu takip eden Lady Gaga ise 52 milyon dolarla 13. sıradaki yerini aldı.

Katy Perry ve Diddy, elde ettikleri 45’er milyon dolarla listenin 15. sırasında yer aldı.

Yıl boyunca Beyonce Knowles 40 milyon dolar, eşi Jay-Z ise 38 milyon dolar kazandı.

Bir başka beraberlik ise listenin 22. sırasında yaşandı. Adele ve Kanye West 35’er milyon dolar kazanarak listede 22. sırayı paylaştı.
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: