Buğra Gülsoy: Herkesin bir şansı olduğuna inanıyorum!

TRT 1'de yayınlanan “Eski Hikaye”nin Mete'si Buğra Gülsoy: “Şu an Türkiye'de benden çok daha yetenekli bir sürü oyuncu vardır. Ben, herkesin bir sırası ve şansı olduğuna inanıyorum.”

Magazin

Buğra Gülsoy: Herkesin bir şansı olduğuna inanıyorum! Göre, geçen sezon bir dizi ve bir tiyatro oyunuyla adından söz ettiren Buğra Gülsoy, şimdilerde TRT 1’de yayınlanan “Eski Hikaye”de rol alıyor. Gülsoy, oyunculuğa nasıl başladığını ve dizisini Televizyon Dergisi'ne anlattı:

DÜRTÜLERİMLE OYNARIM

*Kıbrıs'ta mimarlık okurken özel bir tiyatroda oynamaya başladım. Okuldan mezun olduktan sonra Ankara'ya dönüp işimi icra edecektim. Oynadığım özel tiyatronun genel sanat yönetmeni, aynı dönem Kıbrıs Türk Devlet Tiyatroları Müdürü oldu ve beni Devlet Tiyatroları'na almak istediğini söyledi. Ben de Kıbrıs'ta kaldım.
*Ailem tiyatrocu olmama sıcak bakmadı. Sonuçta beni Kıbrıs'ta, mimar olmam için okutmuşlardı ve Ankara'ya dönüp mimarlık yapmamı istiyorlardı ama beni ilk izlediklerinde fikirleri değişti.
*Şu an Türkiye'de benden çok daha yetenekli bir sürü oyuncu vardır. Bu anlamda herkesin bir sırası, bir şansı, bir zamanı olduğuna inanıyorum. Bana gelince... Genelde dürtülerimle oynamayı, duygularımı daha yoğun yaşayarak oynamayı seviyorum. Belki bu izleyene de geçiyor olabilir. Oyunculuğu çok seviyor ve ölene kadar da yapmak istiyorum.

BİZLERİ DİZİLER TANITIYOR

*'Eski Hikaye', aşkla daha da karmaşıklaşan intikam, adalet ve cezalandırma kavramları üzerine akan bir hikaye.
*Dizide canlandırdığım 'Mete', babasının intikamını almak istiyor. Açıkçası intikam duygusu çok benlik bir duygu değil. Çünkü intikam alınarak hayatta bir şeylerin iyileştirilebileceğini düşünmüyorum.

SEÇİCİYİM!

*Oyunculuğun sineması, dizisi veya tiyatrosu yok! Sonuçta hepsi birer duygu işi. Tabii ki birbirlerine göre zorlukları veya rahatlıkları var. Benim işe sinemayla başlamış olmamın, özgüvenimi kazanmam açısından daha etkili olduğunu söyleyebilirim. Üç sinema filmim var. Hepsi de içime sinen projelerdi. Bu konuda daha seçici davrandığımı söyleyebilirim.
*Televizyon günümüzde, daha çok insanın sizi tanımasını ve izlemesini sağlıyor. Bu da yeni işler için yapımcının, yönetmenin sizi izleyebilme olasılığını artırıyor. Dizi oyunculuğunun tek artısı bu bence.
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: