Bugün vizyona girenler!

Sinemaseverler bu hafta üçü yerli, toplam 7 yeni filmle buluşuyor...

Kültür-Sanat

Bugün vizyona girenler! Sağ Salim 2: Sil Baştan
Yönetmen: Ersoy Güler
Oyuncular:
Erkan Bektaş, Ezgi Asaroğlu, Burçin Bildik, Murat Akkoyunlu
Tür: Macera, Komedi
Vizyon Tarihi: 10.01.2013
Salim’in kimsesiz bir cenazeyi memleketine götürmeyi kabul etmesiyle başlayan macera, yol arkadaşı Nihal’in annesinin intikam için rehin alınmasıyla yeniden başlıyor. Her yerde 11 kötü adamın seri katili olarak aranan kahramanlarımız yakalanmamak için kılık değiştirirler. Ancak işler düşündükleri gibi gitmez. Salim belâdan kurtulmak için eline silâh alınca da serüven yeniden başlar.

Yunus Emre: Aşkın Sesi
Yönetmen: Kürşat Kızbaz
Oyuncular:
Ahmet Mekin, Altan Erkekli, Altan Gördüm, Burak Sergen
Tür: Biyografi, Tarih
Vizyon Tarihi: 10.01.2014
Sadece Anadolu değil, evrensel alanda da tarihin en önemli düşünürlerinden biri olarak kabul gören ve hümanizmin öncülerinden olan Yunus Emre'nin fikirleri yüzyılları aşıp bugünlere ulaşmıştır. Yunus Emre'nin evrensel düşünce alanında kendine yer eden barış ve sevgi düşünceleri ekseninde ünlü düşünürün hayatını ele alan film, izleyiciyi aşk yolunda kendini arayan Yunus Emre ile buluşturuyor.


Paranormal Activity: İşaretliler
Yönetmen: Christopher Landon, Christopher Landon
Oyuncular:
Chloe Csengery, Crystal Santos , Eddie J. Fernandez, Carlos Pratts
Tür: Korku, Gerilim (84 dk)
Vizyon Tarihi: 10.01.2014
Paranormal aktivite döngüsü devam ediyor. Jesse , farkedildikten sonra gizemli güçler tarafından lanetlenmeye başlar, ve hayatı bir cehenneme dönüşür. Ailesi onu kurtarmak için ellerinden gelen herşeyi yapar. Fakat bu hiç de kolay olmayacaktır. İyi ve kötü arasında gerçek bir savaş başlayacaktır. Kimin kazanacağı ise belli değildir. Filmin yönetmenliği ikinci üçüncü ve dürdüncü filmlerin yazarlığını yapmış olan Christopher Lan...

Kaçış Planı
Yönetmen: Mikael Håfström
Oyuncular:
Jim Caviezel, Matt Gerald, Caitriona Balfe , 50 Cent
Tür: Aksiyon, Gerilim (115 dk)
Vizyon Tarihi: 10.01.2014
Dünyanın en önemli güvenlik uzmanlarından biri olan Ray Breslin, işinde son derece tanınan bir güvenlik tasarımcısıdır. Kendi tasarlayıp inşa ettiği üst düzey korumalı hapishanenin konuklarından biri ise kendisi olur. Kendi tasarladığı hapishanede şimdilerde mahkum olarak yer alan Ray, yüksek güvenlik engellerini bir bir aşarak firar etmeyi planlamaktadır. Bu yolda hapishanenin en saygı duyulan mahkumlarından olan gizemli Emil...

Gloria
Yönetmen: Sebastián Lelio
Oyuncular:
Hugo Moraga , Fabiola Zamora , Liliana García , Luz Jiménez
Tür: Komedi, Drama (110 dk)
Vizyon Tarihi: 10.01.2014
Yaşının icap ettiğine karşı gelip hayattan elini eteğini çekmeyi kabul etmeyen 58 yaşındaki Gloria, bekârların arasına karışmaya karar verir. Gece kulüplerinde aşk ve macera peşinde umut, hayal kırıklığı ve boşluk hissiyle karşı karşıya kalır. Bir deniz subayıyla tanışıp yakınlaştığında kendi sırlarıyla da yüzleşmek zorunda kalacaktır. Acaba bu ilişki aşk yolundaki son durağı mıdır?


Ferahfeza
Yönetmen: Elif Refiğ
Oyuncular:
Çağrı Aydın, Hüseyin Sevimli, Mert Asutay, Şebnem Köstem
Tür: Macera, Aile, Romantik (97 dk)
Vizyon Tarihi: 10.01.2014
Baskıcı babası Raif ve acar arkadaşı Kısmet’le Tuzla tersane bölgesinde tedarikçi olarak çalışan Ali, 20 yaşında hayalci bir gençtir. Denize açılan gemileri seyrederken kendisi için daha güzel bir hayat olduğuna inanır. Bir gece Kısmet’le şehri başka bir açıdan görmek için bir kulenin tepesine tırmanır. Çevreye bakınırken karşıdaki duvarda yarım yapılmış bir gemi grafitisi gören Ali bunun bir işaret olduğuna inanır.


Çocuk Pozu
Yönetmen: Calin Peter Netzer
Oyuncular:
Natasa Raab , Vlad Ivanov, Bogdan Dumitrache , Adrian Titieni
Tür: Drama (112 dk)
Vizyon Tarihi: 10.01.2014
Orta yaşlı Barbu, uzun bir süredir son derece bağlı olduğu annesiyle birlikte yaşamaktadır. Birbirlerine düşkün olan anne-oğul, Barbu'nun bağımsız bir hayata başlamayı istemesiyle ayrılmak durumunda kalır. Yeni bir eve taşınan Barbu, annesi Cornelia'nın hiç mi hiç sevmediği Carmen isimli bir genç kadınla birliktedir.

Bunlarda ilginizi çekebilir: