Bugün vizyonda!

Haftanın en ilgi geçen filmi, ünlü yönetmen Nuri Bilge Ceylan'ın yönettiği Altın Palmiye Ödülü kazanan 'Kış Uykusu'...

Kültür-Sanat

Bugün vizyonda! Kış Uykusu
Nuri Bilge Ceylan'ın senaryosunu Ebru Ceylan ile kaleme aldığı filmin oyuncu kadrosunda; Demet Akbağ, Haluk Bilginer, Melisa Sözen, Ayberk Pekcan, Serhat Kılıç, Nejat İşler, Tamer Levent ve Nadir Sarıbacak yer alıyor.
Dram türündeki ''Kış Uykusu'', eski bir tiyatro oyuncusu olan Aydın'ın, Anadolu bozkırlarının ortasında, kış uykusuna yatmış gibi görünen ıssız bir mekanda, kendisiyle, hayalleriyle, sevdikleri ve taşrayla kurduğu ve düşe kalka sürdürmeye çalıştığı ilişkilerini konu alıyor.

Tutturamayanlar
Emir Orhan Kılıç'ın yönettiği filmde Devrim Doğuş Akbaş, Ali Onat Tamergil, Göktuğ Engel ile Kutay Kunt'un oynuyor.
Belirsiz bir zamanda, ''O-Land'' adlı hayali bir ülkede geçen film, modern hayatın insanlar üzerindeki yabancılaştırma etkisi, insanların toplumdan ve dünyadan soyutlanması, maddi çıkarların manevi olguları yok etmesi ve kolay yoldan paraya ulaşma çabasını konu ediniyor.

Locke
Hollywood'un yükselen yıldızlarından Tom Hardy'nin başrolünde olduğu film, kariyerinin en önemli gününde hiç kimseye bir şey demeden ortadan kaybolan Ivan Locke'un hikayesini anlatıyor.
Filmin özeti ise şöyle, hayatı adeta bir rüya gibidir; mükemmel bir ailesi ve sevdiği bir işi vardır. Bunlara ek olarak bir sonraki gün kariyerinde uzun zamandır beklediği adımı atacaktır. Fakat aniden gelen bir telefon Locke'un bütün hayatını kabusa çevirecek ve her şeyi bir kenara bırakmasına neden olacaktır. Locke'un hayatını bir arada tutma çabası, adeta zamana karşı bir yarışa dönüşür.''

Karışık Aile
Güney Afrika'da çekilen film, yıldız oyuncular Adam Sandler ve Drew Barrymore'u, romantik komedileri "50 İlk Öpücük" ve "Düğün Şarkıcısı"ndan sonra bir kez daha buluşturan üçüncü komedi. Sandler ve Barrymore, ''Karışık Aile''de birbirinden hoşlanmayan ebeveyn rolünde izleyici karşısına çıkacak.

Muppets Aranıyor
James Bobin'in yönettiği komedi türündeki ''Muppets Aranıyor''un oyuncu kadrosunda, Ricky Gervais, Ty Burrell, Tina Fey ile Steve Whitmire yer alıyor.
Filmde Muppets ekibi dünya turuna çıkıyor ve en heyecan verici şehirlerde büyük salonlarda satılan biletleri tükeniyor. Ama kargaşa Muppets ekibinin peşini yurt dışında da bırakmıyor ve kendilerini istemeden, Dünyanın bir numaralı suçlusu ve Kermit'in tıpatıp benzeri Constantine ve İki Numara adıyla da bilinen, Ricky Gervais’in canlandırdığı, korkak yardımcısı Dominic tarafından yönetilen uluslararası bir suç hareketinin içinde bulmaları ve başlarından geçen olaylar anlatılıyor.

Bunlarda ilginizi çekebilir: