Bugün vizyonda!

Vizyona giren 4'ü yerli, 8 film arasında Halil Sezai'nin 'Çilek' i taze taze izlenmeye değer!

Kültür-Sanat

Bugün vizyonda! Bu hafta vizyona giren Halil Sezai'nin Çilek'i de İncir Reçeli gibi ağlatacak mı merakla bekleniyor...

Çilek
Yönetmenliğini Günhan Emrah Sönmez’in yaptığı film Çilek‘te başrollerde Azra Akın, Selen Öztürk, Bülent Şakrak yer alıyor. Kasabanın en güzel kızı olan Çilek’in hayali bir gün İstanbul’a gidip iyi bir şarkıcı olabilmektir. Kaan ise çocukluk yıllarından beri Çilek’e platonik olarak aşıktır ve ona duygularını açmayı düşünür. Ama Çilek’in Hayri adında bir sevgilisi vardır.


Dünyada 20.000 Gün / 20,000 Days on Earth
Yönetmenliğini Iain Forsyth veJane Pollard ‘ın yaptığı Dünyada 20.000 Gün / 20,000 Days on Earth filminde başrollerde Nick Cave, Susie Bick ve Warren Ellis yer alıyor.
Jazz’dan rock’a, balladlarından, grubu Bad Seeds’e ve solo çalışmalarına müzik kariyeri haricinde yazarlık da yapan Nick Cave’in, dünya üzerinde yaşadığı 20.000 günü anlatan film, sanatçının 24 saatini, sanatsal yaratımların nasıl bir süreçten geçtiğini inceliyor.


If I Stay / Eğer Yaşarsam
RJ Cutler‘ın yönettiği If I Stay / Eğer Yaşarsam filminde başrollerde “Kick-ass” filmindeki oyunculuğuyla akıllarda yer eden Chloë Grace Moretz, Mireille Enos, Liana Liberato ve Lauren Lee Smith yer alıyor.
Mia Hall, geçirdiği trafik kazasından sonra komaya girer. Yaşadığı vücut dışı deneyimden sonra, uyanıp hayal ettiğinden çok daha farklı bir hayat yaşamayı seçip seçmeme konusunda kararsız kalır.Monaco Prensesi Grace / Grace Of Monaco
Olivier Dahan’ın yönettiği Monaco Prensesi Grace / Grace Of Monaco filminde Nicole Kidman ( Grace Kelly ), Tim Roth ( RainierIII Monaco Prensi), Frank Langella ( Peder Francis Tucker ), Milo ventimiglia ( Rupert Allen ), Derek Jacobi ( Kont Fernando D’Ailieres ) yer almaktadır. Efsanevi Hollywood yıldızı Grace Kelly‘nin 60’lı yılların başında geçen, evliliğindeki problemleri, yaşadığı kimlik krizi ve aynı dönemlerde yaşanan Monaco Prensi Rainier III ile Fransa Başkanı Charles De Gaulle arasındaki politik çekişmeleri anlatıyor.


Labirent : Ölümcül Kaçış / The Maze Runner
Wes Ball’ın yönettiği Labirent / The Maze Runner filminde başrollerde Dylan O’Brien, Aml Ameen, Will Poulter yer alıyor.
16 yaşındaki Thomas bir gün uyandığında kendini bir asansörün içinde bulur. Kendi adında birşey hatırlamayan Thomas asansörün kapıları açıldığında kendini aynı yaşta aynı durumu yaşayan bir sürü erkek çocuk arasında bulur.

Kanunsuzlar
Yönetmenliğini Barış Erçetin’in yaptığı film Kanunsuzlar‘da başrollerde Orhan Eşkin, Bilent Çolak ve Umut Temizaş yer alıyor. İso ve Cengo macerasever iki arkadaştır. Bir gün 1965 model kırmızı renkli Mustang araba ile yolculuğa çıkarlar. Fakat şeytanın işi yoktur ve yolculuklarında başlarına bela olacak çoraplar örer.


Tersine
Yönetmenliğini Ahmet Faik Akıncı’nın yaptığı film Tersine ‘de başrollerde Turan Özdemir, Şenol İpek, Nuray Kanal yer alıyor.
Filmde ülkemizde bayanlara uygulanan bir çok şeylerin, bayanlar tarafında uygulanması, yani TERSİNE olsaydı, neler olurdu gibi bir konu işleniyor.

Bunlarda ilginizi çekebilir: