BUIKA EZAN SESİNDEN BÜYÜLENDİ!

İşsanat’ta verdiği flamenko caz konseri için Türkiye’ye ilk kez gelen Latin grammy ödüllü İspanyol şarkıcı Buika, konser öncesi Taksim’de kaldığı otel odasında ilk kez duyduğu ezan sesine hayran kalarak, TRT’ye verdiği röportajda, Ezan sesinden nasıl etkilendiğini anlattı.

Magazin

BUIKA EZAN SESİNDEN BÜYÜLENDİ! Ailesi politik sürgün İspanyol şarkıcının yepyeni albümü Nina de Fuego (Ateşin Kızı) yakında Türkiye’de de piyasaya çıkıyor olacak.

Flamenko ve cazı birleştiren sanatçı Pasion Turca ile Türkiye için sürpriz projeler hazırlarken, televizyonlara verdiği röportajlarda uzun uzun Ezan sesiyle yaşadığı deneyimi anlattı:”Egoyu ve benliği tamamen bırakmış bir duyguyla okunuyordu,şehrin ,trafiğin,günlük telaşın içinde, büyük bir şehirde, böyle bir duyguyla söyleniyor olması,tüylerimi diken diken etti” diyen sanatçı,İspanya’ya giderken Ezan cdleri aldı.Sanatçı Türkiye’den sadece Fahir Atakoğlu’nu tanıdığını ve çok etkilendiğini her yerde belirtiyor.Türkiye’deki ilk konserini geçtiğimiz 17 Ocak’ta İşsanat’ta veren Buika, sürpriz projeler için İstanbul’a tekrar gelmeye hazırlanıyor.
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: