BÜLENT ARINÇ VE FİLM-SAN VAKFI BİRARAYA GELDİ!

Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Sayın Bülent Arınç ve Film-San Vakfı biraraya geldi.

Magazin

BÜLENT ARINÇ VE FİLM-SAN VAKFI BİRARAYA GELDİ! Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Sayın Bülent Arınç'ın daveti üzerine Film-San Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Ferdi Merter Fosfofoğlu, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Sayın Nilüfer Aydan ve Film-San Vakfı Müdürü Sayın U.Kıvanç Terzioğlu Ankara'da Başbakanlık Yeni Binasında biraraya geldiler.

Bir araya gelinen toplantıda Türk Sineması'nın dünü , bugünü ve yarın'ı konuşularak , geleceğe yönelik beraberce yapılması düşünülen konular üzerinde duruldu .

Film-San Vakfı olarak üç önemli konu gündeme getirildi.

Bu konular ;

1-) Sayın Arınç'ın da Denetiminde olan TRT bünyesindeki Dizi Filmlerde ; Bugün evinde oturan Türk Sineması'na ve Yeşilçam'a emek vermiş değerli Sanatçılarımız için iş imkanı hakkı tanımak. Film-San Vakfı'nın öncülüğünde bu değerli Sanatçılarımızın tespit edilerek onları yeniden ekranlarda görmek ve onların hem maddi hemde manevi yaşamsal duygularını pekiştirmek amacı ,

2-) Film-San Vakfı ' nın aracılığı ile bugüne dek toplam 4 kez çıkmış olan (sanat emekçileri için 1978, 1983, 1987, 1995 yıllarında çıkarılan sosyal güvence yasalarıyla ) Geriye dönük Sanatçı Emeklilik Borçlanma Haklarının bir kez daha yasallaştırılmasını ve devamlılığını sağlamak,

3-) Bugüne kadar ihmal edilmiş olan Telif Yasasının gündeme getirilmesi.

Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Sayın Bülent Arınç ile Film-San Vakfı arasındaki toplantı Türk Sineması ve Yeşilçam Sanatçılarımız adına ileriye yönelik güzel çalışmaların atılması açısından gayet olumlu geçmiştir. Sayın Arınç konuyla alakalı ‘’Sanatçılarımızla ilgili konularda maalesef geç kalınmıştır. İleri yönelik bu çalışmaların olumlu olacağına inanıyorum’’,’’Film-San Vakfı’nın öncülüğünde güzel çalışmalar alacağız’’ dedi.

Bunlarda ilginizi çekebilir: