BUNLARI SÖYLERKEN KÖTÜ HİSSETMEYİN

Yapılan araştırmalar kadınların gerçek düşüncelerini açıklarken erkeklere oranla çok daha çekingen davrandıklarını gösteriyor. Aslında etraflıca düşünüldüğünde bazı durumlarda tavır takınırken hiç de kötü hissetmemek gerekiyor.

Magazin

BUNLARI SÖYLERKEN  KÖTÜ HİSSETMEYİN 1. Sadece kendi yediğiniz yemeğin parasını ödemek istediğinizde

Arkadaşınızla bir butikten elbise alıyorsunuz, onun elbisesinin fiyatı sizinkinden daha pahalı. Tabii ki siz sadece kendi elbisenizin parasını ödersiniz. Peki, yemeğe gittiğinizde neden hesaba ortak olasınız ki?

2. Haklı çıktığınızda

Tartışmanın sonunda arkadaşınızdan kinayeli bir tarzda "Hatalıyım, sen haklıydın" cümlesini duyduğunuzda sakın yelkenleri suya indirip ondan özür dilemeyin.

3. Fikrinizi söylemek istediğinizde

Bir arkadaşınız yeni tanıştığı erkek arkadaşıyla ilgili yorumunuzu merak ediyorsa sakın söze mırın kırın ederek başlamayın. Saygı çerçevesinde onu kırmadan düşündüklerinizi söyleyin.

4. Bir davete katılamayacağınızı bildirirken

Yakın arkadaşınızın yeğeninin müsameresine gidemeyeceğinizi ona nasıl söyleyeceğinizi uzun uzun düşünmenize gerek yok. Sonuçta yeğeni sahneye çıktığında izleyenlerin arasında olup olmadığınızı görmek için tek tek insanları taramayacak. Nazik bir şekilde gerekçenizi belirterek katılamayacağınızı söyleyebilirsiniz. Arkadaşınız sizi anlayacaktır.

5. Tek başınıza partiye katıldığınızda

Kötü hissetmeniz için hiçbir sebep yok. Süslenip partiye giderek yakışıklılarla tanışın.

6. Ayrılmak istediğinizde

Erkek arkadaşınızla artık bir ilişki yürütmek istemiyorsunuz ama o ayrılmamak konusunda fazlasıyla ısrarcı. Sakın ondan ayrılmak istediğiniz için pişmanlık duymayın. Ayrılırken ondan özür dilemek zorunda hissetmeyin.

7. Küçük yaramazlıklar yapmaktan çekinmeyin

Sevgilinizle monoton bir seks hayatına sahip olmaktan dolayı mutsuz musunuz? O zaman heyecanınızı artıracak küçük oyunlar ne güne duruyor? Bunda çekinecek bir durum yok, gün gelir sevgiliniz de sizi baştan çıkarır.

8. Alışkanlıklarınızdan dolayı suçluluk hissetmeyin

Her gün burcunuzun yorumunu okumadan güne başlayamıyor olabilirsiniz. Ya da herkes diyette olduğunuzu zannettiğinde aslında siz çikolata yemeden duramıyor olabilirsiniz. Bunları yaptığınızda kendinizi suçlu hissetmeyin. Emin olun, etrafınızdaki herkesin kendine göre bu tarz alışkanlıkları var.

9. Erkek arkadaşınızı beklettiğinizde

Aslında onu bekleterek sevgilinize iyilik yapıyor olabilirsiniz. Endişe etmeyin, böylece sizi beklerken bir kahve içmek için vakti olacak.

10. Facebook'ta birkaç arkadaşınızı sildiğinizde

"Attığı her adımı, kafasından geçen her düşünceyi Facebook üzerinden paylaşan, saat başı profil resmini değiştiren ve sanal alem dışında hiç görüşmediğinizi fark ettiğiniz arkadaşlarınızı sildiğiniz için onlara bir özür borçlu olduğunuzu düşünmeyin. Facebook'ta dahi olsa az ama öz arkadaşınızın olmasını istemeniz gayet normal bir durum.

11. Sokaktaki yavru kedilere üzüldüğünüzde

Onlar için üzülüp yardım etmeye çalıştığınızda suçluluk duymayın.

12. Herkesin sevdiği diziyi sevmediğinizde

How I Met Your Mother, Mad Men gibi dizileri herkes keyifle izlerken siz sevmiyor olabilirsiniz. Demek ki "Zevkler ve renkler tartışılmaz" sözü boşuna söylenmemiş.

13. Mesaja hemen cevap yazamadığınızda

Arkadaşınız size mesaj yazdı ve siz ona anında cevap veremediniz. Telefonun arama tuşu ne güne duruyor? Her durumda mesaj yazamayabilirsiniz, müsait olduğunuzda aramak en doğrusu.

14. İş arkadaşınıza uyarı

İş arkadaşınıza görevlerini hatırlattığınızda sakın özür dilemeyin çünkü tüm istediklerinizi zamanında yapsa siz de hatırlatmak zorunda • kalmazsınız.

15. Harcama yaptığınızda

Arkadaşlarınıza oranla daha fazla para kazandığınız, pahalı kıyafetler alıp, tatillere gittiğiniz için kendinizi suçlu hissetmeyin.
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: