BURADA HERKES FIRST CLASS

Lost dizisinin yıldızı Josh Holloway’i de şaşırttık! Ekonomik sorunlarla boğuşan Türkiye hakkında Holloway bakın ne düşünüyor: 'Hepiniz çok şık ve pahalı giyiniyorsunuz. Her yerde lüks arabalar var. Sanki burası dünyanın en zengin ülkelerinden biri, herkes first class. Balık tutan adam bile takım elbiseli.'

Magazin

BURADA HERKES FIRST CLASS Türkiye'de sizi en çok ne şaşırttı?

-Burada epeyce yer dolaştım. Hepinizin çok şık ve pahalı giyinmesi beni çok şaşırttı. Her yerde lüks arabalar vardı. Sanki burası dünyanın en zengin ülkelerinden biri ve herkes yüksek tabakadan insanlar gibi dolaşıyor. 'Beyaz Show'da da örnek vermiştim. Takım elbiseyle balık tutan adam gördüm. Burada sanki her şey first class.

'Lost'a seçilmeden önce oyunculuğu bırakmayı düşünüyormuşsunuz. Galiba star olana kadar bayağı zor günler geçirdiniz.

-Evet, bayağı zor günlerdi... İstediğim projeleri bir türlü bulamıyordum. Ve ilginçtir 'Lost'un pilot çekiminden dört gün önce emlakçılık lisansımı almıştım. Karıma da şunu söyledim: Eğer Lost'a seçilemezsem emlakçı olacağım. Benimle birlikte misin?' O da 'Her zaman seninleyim' dedi.

'Lost' dizisinden sonrası sizi korkutuyor mu? Çok akıllı hareket etmek zorundasınız. Yapacağınız seçimler çok önemli.

-İlk önce sabırlı olacağım. Çünkü kariyerimin başlangıcında hatalar yaptım. Her şeyi yaşayarak öğreniyorsunuz. Doğru rolleri seçmek için sabırla bekleyeceğim. Dizi yerine sinema filmlerinde oynamak istiyorum.

'Lost' dizisi neden fenomen oldu?

-Bence evrenselliği yakalamayı başardık. Farklı etnik gruplardan oyuncular seçildi. Hepsinden önemlisi dizide insanoğlunun varlık nedenini sorgulayan temalar işlendi. Herkes kendini özdeşleştirebileceği bir şeyler buldu bu dizide. Korkunç zeki bir yazar ekibinin olduğunu da unutmayalım.

Bir kadın tarafından reddedildiniz mi?

-Tabii ki oldu. Reddedilmek hayatın parçası.

Hemcinslerinize neler tavsiye edersiniz?

-Kendilerine dürüst olsunlar yeter. Kalplerinin sesini dinlesinler. Oldukları gibi davransınlar, rol modellerini taklit etmesinler... Tavsiye istiyorlarsa da onlara şunu söylerim: Hedefe odaklansınlar çok fazla seçenek arasında dağılmasınlar. Çok fazla kadının peşinden koşarsanız hiçbirini, tek birinin peşinde koşarsanız birini bulursunuz (gülüyor).

ABD'DE KORKU YÖNETİMİ

'Lost'un bir bölümünde, Sayid'e Ortadoğulu olduğu için terörist muamelesi yapılmıştı. 11 Eylül'den sonra Müslümanlara karşı oluşan önyargı hálá devam ediyor mu?

-İnsan doğası bu... Eğer bir şeyden korkarsanız onu reddetmeye başlıyorsunuz. Her şey korkuyla alakalı. Bence Amerikan halkı yanlış yönlendiriliyor. ABD'de çok insan benim gibi seyahat edemiyor, farklı kültürleri ve insanları tanıyamıyor. Yani sorun eğitimde. Eğer kendini eğitmezsen gerçeği göremezsin, sadece korkunun peşinde gidersiniz.

Yani 'korku'yla mı yönetiliyor?

-Evet birçok ülkede olduğu gibi korkuyla yönetiliyor. Burada önemli olan bireyin kendini eğitmesi ve doğruların farkında olması. Aslında bu konuda hepimiz suçluyuz. Ama ben bir gün Amerikan halkının gözlerini açacağına inanıyorum. Benim hayat görüşüm ise sevgiye ve anlamaya dayalı. Sevgi bütün kapıları açar korku ise bütün kapıları kapatır.

Eğer geri dönseydiniz hayatınızda neyi değiştirirdiniz?

-Kendime karşı daha dürüst olurdum.

LOST televizyon dizisinin yıldızı Josh Holloway'un dün düzenlediği basın toplantısına bir kadın izleyicinin ahlaksız teklifi damgasını vurdu. Sanatçının reklam filminde rol aldığı dondurma markasının basın tanıtım toplantısına kadın hayranları da büyük ilgi gösterdi. Holloway, çeşitli sorular yönelten kadın hayranlarından birinin garip teklifi üzerine şaşkına döndü. Yakışıklılığından söz eden kadın hayranın cinsel ilişki teklifi üzerine ne diyeceğini bilemeyen aktör, yüzüğünü göstererek 'Evli olduğumu hatırlatmam gerekiyor sanırım' cevabını verdi.

BEYAZ'LA ŞOV YAPTI

'Lost' dizisinin Sawyer'ı Josh Holloway, ünlü şovmen Beyazıt Öztürk'le birlikte gönüllere bir kez daha taht kurdu. Holloway, konuk olduğu 'Beyaz Show'da sempatik davranışlarıyla dikkat çekti. Beyaz'ın, 'Türkiye'yi nasıl buldun' sorusuna, 'Türkiye hakkında fazla bilgim yoktu. Gelmeden önce internetten baktım. Burada gördüğüm en önemli şeyin insanların asil oluşu. İnsanlar asiller' şeklinde cevap veren Holloway, 9 yıldır birlikte olduğu eşiyle birbirleri için yaratıldıklarını söyledi. Ünlü oyuncu, Beyaz'ın verdiği ilkyardım çantası, tespih, Bursa çakısı, Türk lokumu ve çocuk bezi gibi hediyeleri adaya götüreceğini söyledi. Bu arada 'Beyaz Show'un diğer konuğu Bergüzar Korel, 'Arkadaşlara söz verdim, mutlaka Josh'a dokunmam lazım' diyerek ünlü oyuncuya dokundu.

Kelebek
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: