Burak Özçivit cezadan nasıl kurtuldu?

Orman ve Su İşleri Bakanlığı, oyuncu Burak Özçivit’in yaralı geyik reklamını incelemeye aldı ve incelemeler sonucunda geyiğin maket olduğu anlaşıldı.

Magazin

Burak Özçivit cezadan nasıl kurtuldu? Orman ve Su İşleri Bakanlığı, oyuncu Burak Özçivit’in yaralı geyik reklamını şikâyet üzerine inceledi. Geyiğin maket olduğunu belirleyen bakanlık, oyuncuya para cezası kesmedi. Oyuncu Burak Özçivit’in yaralı bir geyiği omuzlarında taşıdığı reklam filmi şikâyet konusu oldu. Kaçak avcılarla mücadeleeden ve gelen ihbarlar üzerine milyonlarca lira ceza kesen Orman ve Su İşleri Bakanlığı, Özçivit’in oynadığı reklamda yaralı bir geyiğin kullanıldığı yönündeki şikâyet üzerine harekete geçti. Yapım şirketine giden bakanlık yetkilileri, kullanılan geyiği inceledi. Geyiğin maketten yapıldığını, vücudunun kumaş ve köpükle kaplandığını görüntüleyen yetkililer, “Bizim görevimiz her ihbarı değerlendirmek. Geldik, gördük ve ihbarın asılsız olduğunu tespit ettik” dedi.

1300 KAÇAK AVCIYA 3 MİLYON TL CEZA

Orman ve Su İşleri Bakanlığı, 3 yıldır Facebook, Youtube ve Twitter gibi sosyal ağlarda kaçak avcı avlıyor. Bakanlık, bu süre içerisinde yasadışı av yapan ve fotoğraflarını sosyal medyada paylaşan 1300 avcı hakkında işlem yaptı. Üç yılda avcılara 2 milyon TL tazminat, 900 bin TL de idari para cezası kesildi.

FOTOĞRAFLAR İÇİN TIKLAYINIZ...
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: