Burak Özçivit: Eziyete hep birlikte ‘Dur’ demeliyiz...

Şu aralar Kardeşim Benim 2 filminin vizyon heyecanını yaşayan Burak Özçivit'ten önemli bir çağrı geldi. Özçivit, hayvanlar için çağrıda bulunarak “Eziyete hep birlikte ‘Dur’ demeliyiz" dedi.

Magazin

Burak Özçivit: Eziyete hep birlikte ‘Dur’ demeliyiz... Hayvanlara yönelik bitmek bilmeyen, aksine artan şiddet ve istismar, “Artık yeter!” dedirtti. STK'lar, ünlüler, siyasiler hayvanlarla ilgili yasanın değişmesi için elini taşın altına koydu. Toplum, hayvanları istismar eden, öldüren, şiddete maruz bırakanların caydırıcı bir şekilde cezalandırılmasını istiyor.

Fahriye Evcen ve Burak Özçivit'in setteki balayı!

Fahriye Evcen ve Burak Özçivit'in setteki balayı!Bilindiği üzere hayvanlara yönelik şiddetin ortadan kaldırılması ve suçluların para cezası yerine hapis cezası alması için hayvanseverlerin çabası bıkmadan usanmadan sürüyor.

Kardeşim Benim 2'nin galası yapıldı!

Kardeşim Benim 2'nin galası yapıldı!BURAK ÖZÇİVİT: “CANA KAST ETMENİN BEDELİ BU OLMAMALI”
Ünlüler dünyasının sevilen isimleri de bu çabaya destek oluyor ve farkındalığı artırmak istiyor. Bu isimlerden biri de yakışıklı oyuncu Burak Özçivit. Instagram’da en fazla takipçiye sahip Türk isim olan (10 milyon 400 bin) sanatçı, “Hayvanlara yönelik şiddetin ortadan kaldırılması ve suçluların ceza kanunu kapsamında yargılanması için sizce neler yapmalıyız?” sorusuna cevap verdi.

Burak Özçivit ve Fahriye Evcen'e torun baskısı!

Burak Özçivit ve Fahriye Evcen'e torun baskısı!Burak Özçiviti, “Ülkemizde hayvana yönelik şiddetin her geçen gün arttığını kalplerimizi kanatan derin bir üzüntüyle izliyoruz. Masum hayvanlar acımasızca katlediliyor, eziyet görüyor ve istismar ediliyor. Her şeyden önce hayvanların can taşıdığını, duyguları ve en az bizim kadar yaşam hakları olduğunu insanoğlu artık idrak etmeli. Hayvanları eşya gibi değerlendirmekten vazgeçmeliyiz. Onlara acımasız şekilde eziyet edenler, istismarda bulunanlar ve katledenler adli para cezasıyla cezalandırılıyor. Oysa bir cana kast etmenin, bir yaşamı sonlandırmanın cezası bu olmamalıdır. Ve tabii biz sanatçılar, gazeteciler, sivil toplum kuruluşları, siyasiler, anneler, babalar, öğretmenler bu konuda farkındalık yaratmak için elimizden geleni yapmalıyız. Hayvanlara karşı işlenen suçlara hep birlikte ‘Dur’ demeliyiz" dedi.

'Kardeşim Benim 2'de Laz kızı Didem!

'Kardeşim Benim 2'de Laz kızı Didem!Kaynak: sozcu.com.tr

Bunlarda ilginizi çekebilir: