BURCA GÖRE YATAK ODASI DEKORASYONU

Hiç kimse sizi evinizi burcunuza göre döşemeniz gerektiğini söyledi mi?

Magazin

BURCA GÖRE YATAK ODASI DEKORASYONU Koç

Kırmızı renk ve tonları Koç burcunu çeker. Tezatları seviyorsunuz; bu yüzden evinizde eski eşyaların yanında yenilerini bulmak mümkün. Deri döşemeler ve sportif aksesuarlar Koç insanının vazgeçemediği nesnelerdir. Ahşap eşyalara meraklıdırlar. Kumaşlarda ise basit desenlere ve bir rengin tonlarına önem verirler.Yatak odaları onlar için rahat olmalıdır. İçine kıvrılabilecek sıcak bir koltuk ve yerde rahatlayabilecekleri en büyük boy yastıklar, tam Koçlara göre. En ideal yerleri ise şömine önüdür.

Boğa

Burcunuzun toprak elementi olmasından dolayı Boğalar yumuşak renkli mobilyaları tercih edecektir. Krem veya uçuk mavi tonlarda imal edilmiş döşemeleri olan mobilyalar onlar için idealdir. Bakır, pirinç ve bronz ağırlıklı eşyalar, çeşitli türdeki şömineler,Boğa burcunun güzelliklere ve lükse olan düşkünlüğünün belirtisidir. Ait olduğunuz yeri size hatırlatan birçok bitki ve yeşillik içinde rahat bir yemek yemekten asla vazgeçmezsiniz. Döşemelik kumalarda ise,düz zemine yerleştirilmiş, özellikle de çiçek ve yaprak desenlerinden hoşlanırlar. İç mekânda tercihiniz ahşap. Yerler mutlaka parke olmalı, çünkü bu size ağacı hatırlatıyor. Ayrıca temizlik sizi fazla yormamalı. Dolaplar evinize ağır bir hava vermeli; eskitilmiş ahşap tam size göre.

Lüks, geleneksel ve sade bir yer isterler. Taze çiçeklere para yatırırlar. Toprak tonları, gülkurusu ve pembeleri severler.

İkizler

İkizler insanının evi aydınlık ve havadar olmalı. Oturduğunuz mekânın ferah ve kullanılan renklerin birbirine uyumlu olmasına çok dikkat ediyorsunuz. Kendisini en iyi gri ve karışık renkli döşemeler arasında ifade edebilir. Ama doğallığı sevdiği için açık mavi, yada sarı renkle uyumlu olacaktır. Evini ve özellikle elektroniğe olan merakından dolayı modern eşyalara ve elektronik cihazlara evinde fazlaca yer verir. Gösterişe bayılır. Ruhunuzdaki hareketlilik ev düzeninize de yansıyor, her birkaç ayda mutlaka evinizin seklini değiştiriyor, her şeyi eskisinden daha görünür yapıyorsunuz. Büyük, geniş pencereler odanıza çok ışık getirir ve böylece mekân daha geniş gözükür. Geniş ve büyük alanları sevdiğinizden, kesinlikle fazla mobilyaya tahammülünüz yok. Evinizde çok fazla süs eşyası bulundurmazsınız. Duvar renkleri ya beyaz ya da bej tonlarında olmalı. Çift yönlü kullanılabilen objeler ararlar. Son teknoloji elektronik aygıtlarını sergileyebilecekleri bir eğlence köşesi olmazsa olmazlarıdır. Açık sarı tonları, yeşiller ve maviler sevdikleri renklerdir.

Yengeç

Yengeçler evinde ruhunu dinlendirmek ister. Bunun Burçlar kuşağında evine en meraklı burçtur. O kararlı ve yaratıcıdır. Karmaşık şeyleri hiç sevmezler. Beyaz,gümüş ve violet renkli mobilyalar onlar için idealdir. Mobilyaların tarzı yumuşak ve zarif olmalı. Her zaman bir sürü rahat yere ihtiyaçları vardır. Duvarlardan birini, aile resimlerinden oluşan bir galeri yapmak için ayırırlar. Yatak odalarına; üzerine titreyecekleri bitkiler, rahatlatacağı bir sese sahip bir fıskiye ve deniz kokan mumlar koyarlar. Beyaz, inci ve sarı onların renkleridir.

Aslan

Heybetli ve üsluplu bir tarzınız var. Bu yüzden tarzınızı yaşatabilecek büyük ve gösterişli bir mekâna ihtiyacınız var. Sarının tüm tonlarındaki mobilyalar onları çeker. Altın aksesuarlar, 14.Louis stili koltuklar kendini ihtişam içinde gerçek bir kral gibi hissedeceğinden Aslan için idealdir. Bu mekânın rahat olması gerekmez, şık ve pahalı görünmesi çok önemli. En zarif aksesuarlar, pahalı kumaş veya halılar, değerli bir vazo, pahalı sofra takımları, kısacası ihtişam düşkünlüğünüzü dile getiren her şeyin hayatınızda büyük bir yeri vardır. Şık aydınlatmalarla dolu çarpıcı ve zarif bir dizayn anlayışları vardır. En sevdikleri odaları mumlar, saten yastıklar ve aynalarla doldururlar. Duvarlarını, kendilerini yansıtan turuncu veya sarıya boyatırlar. Kendilerini seyredecekleri büyük ve yaldızlı bir ayna koymayı ihmal etmezler. Turuncular, sarılar, kırmızlar, morlar, altın renkleri aslanların vazgeçilmezleri arasındadır.

Başak

Evinizi yerleştirme konusunda da, tasarruflu ve sade olmayı tercih ediyorsunuz. Orta tonlardaki gri renklerden olumu döşemeler, düşük ayarlı altın ve gümüş aksesuarlar tam onlara göredir. Ayrıntıya fazla önem verdiği için bol raflı dolaplar, dantelli örtüler onlar için idealdir. En çok sevdiğiniz ev tarzı: oturduğunuz mekânda her şey köklü, mantıklı, temiz ve düzenli bir etki bırakmalı. Eski parçalar, hafif ahşap ve cam objelerden de hoşlanırlar. Sandıkları çok severler. Tüm ciltli kitaplarını ve hobilerini organize edebilecekleri kitaplıklar seçerler. Açık mavi, krem, bej ve beyaz onların favori renkleridir.

Terazi

Sakin ve dengeli havanız ev düzeninize de yansıyor. Uçuk yeşil, mavi ve sarının tonlarından döşenmiş mobilyalar onları çeker. Bakır ve kurşundan yapılmış aksesuarlar onların dekorasyona düşkünlüklerinin göstergesidir. Yuvanız her açıdan yumuşak ve rahat döşenmiştir. Estetiğe olan ince ruhunuz sayesinde hangi eşyanın hangi bölüme ya da köseye uygun olduğunu çok iyi biliyorsunuz. Uzun ve, alçak ve rahat koltuklar vazgeçemedikleri mobilyalardandır. Renk seçiminde bir de pastel renklere çok önem verirler. Antika sandalyeler veya alışılmadık cam şekilleri (vazo, kâse) gibi değerli eşyalara çok düşkünsünüz. Rahat bir oturma grubu, loş ışık, saten ve mumlar alırlar.

Akrep

Ev sekliniz alışılmışın dışında, ancak büyüleyici bir tarz sergilemektedir. Kırmızı ve kırmızının tüm tonlarından meydana gelen döşemeler akrep burcu insanını çeker. Demirden ve çelikten yapılmış aksesuarlar kırmızıyı en iyi tamamlayan metallerdir. Karamsar tabloları da eksik etmez. Acayip ve eksantrik olan her şey sizi çekiyor. Egzotizme olan tutkunuz sayesinde evinizin tüm bölümlerine gizemin büyüsünü dağıtmayı becerebiliyorsunuz. Cinselliği en güçlü burç olduğundan akrebin yatak odasının dekorasyonu da fazlasıyla alakadar eder. Kırmızı rengin buradaki önemi de büyüktür. Saten ve ipek kumaşları tercih ediyorsunuz. Koyu renkli perdeler ve egzotik bitkiler, onlara en uygun aksesuvarlardır. Brokar ve kadife gibi şehvet uyandıran kumaşlar tam onlara göre... Kırmızı, bordo ve siyah renkleri vazgeçilmezleridir.

Yay

Sizin ev döşeme stiliniz: gerçek ve pahalı. Farklı olmayı seviyorsunuz. En değerli parke, mermer kaplı odalar ve zarif koltuk döşemeleri sizin ev stilinizi yansıtıyor. Morumsu renkler ve violet renginden döşenmiş mobilyalar Yay insanını çok etkiler. Mat metallerden oluşan aksesuarlar ise onun doğallığına olan düşkünlüğünün bir göstergesidir. Yay insani, gelenekçiliğinizi modernize ile tamamlıyorsunuz. En son model televizyon, DVD veya teknolojik iletişim araçları elinizin altından kesinlikle eksik olmamalı. En sevdikleri odalarda mumlar, dini semboller ve haritalar bulunur. Kocaman, yumuşak yastıklara para harcarlar. Mor veya turkuaz gibi gökkuşağının her tonunu severler.

Oğlak

Ev döşeme tarzınız kesinlikle uyumlu olmalı. Oğlaklar koyu kurşuni,nefti ve koyu kahverengi döşemeli mobilyaları severler. Evini seven oğlak insanı klasik modellerden aksesuarlar, antika eşyalar ile evini doldurmaya çalışır. Antikaya özel bir merakı vardır. Evinde kullanacağı aksesuarlar da klasik saatler, kum saati gibi değişik aksesuarlar olacaktır. Pratik, sade ve muhafazakâr düşünce yapısına sahip olduğunuzdan, modern mobilya, sentetik kumaşlardan ve aşırı şekillerden uzak duruyorsunuz. Evinizde tarih ve kültür kokmalı. Ağır eskitilmiş ahşaptan dolaplar, hatta edebi klasiklerin bulunduğu bir kütüphane tam sizin zevkinize göre. Taş, ahşap ve deri gibi doğal maddeleri seviyorsunuz. Her şey sağlam, dayanıklı, ahenkli ve düz (hareketsiz) olmalı. En önemlisi ise bu unsurlar tüm yaşamınız boyunca sizinle birilikte olmalı. Siyah, gri, kahverengi, orman yeşili gibi koyu toprak tonlarını severler.

Kova

Asi kişiliklerini yansıtan ultra modern ve elektronik eşyalarla bezeli mekânlar tam onlara göredir. Gece mavisi ve bazen batıcı mavi tonlardaki döşemelerden çok etkilenir. Uzay görünümlü aksesuarlar onların bilime ve bilim kurguya olan ilgilerinin göstergesidir. Sürrealist mobilya ve biblolar süse düşkünlüğünü, elektronik aygıtlar ise rahata olan düşkünlüğünü gösterir. Tüm bu çılgın mobilya ve donanımın, bir uzay üssünü hatırlatan eflatun ve metalik tonlamalardaki duvarlarla çevrili olmasını isterler. Gümüş, metalik renkler, maviler ve kot rengi favorileridir.

Balık

Hayal gücüne dayalı bir mekan isterler. Balık burcu insanını violet ve açık mavi tonlardaki döşemeler çok etkiler. Kendisini daha huzurlu ve daha mutlu hissetmesini sağlayacak olan romantik posterler ve eşyalar onun kişiliğinin en güzel göstergeleridir. Hem gelenekseldir, hem de radikal olmayı başarır. Deniz temalı objeleri çok severler. Yatakları ise her zaman yumuşak, rahat ve dinlendirici olmalıdır. Su yeşili ve mavisi, beyaza kaçan solgun sarı renklerini severler.

Bunlarda ilginizi çekebilir: