Burcu Esmersoy ve Derya Şensoy'dan destek sözü!

Ceyhun Yılmaz, ‘Yalnızsam Düzelt’ isimli son kitabının imza gününü Engelliler Haftası kapsamında, sanatçı dostları Burcu Esmersoy ve Derya Şensoy’un da katılımıyla yaptı.

Magazin

Burcu Esmersoy ve Derya Şensoy'dan destek sözü! Sanatçı Ceyhun Yılmaz, telif haklarını TOFD’ye bağışladığı Parantez Yayınları’ndan çıkan ve sosyal medyada da çok konuşulan son kitabı ‘Yalnızsam Düzelt’in imza gününü Türkiye Omurilik Felçlileri Derneği Genel Merkezi’nde sevenleriyle yaptı. İki yardım meleği Burcu Esmersoy ve Derya Şensoy etkinlikte derneğin her daim destekçisi olacaklarını söyleyerek, TOFD Sanat Atölyesi’nin sahnelediği ‘Rüya ve Maskeler’ isimli dans gösterisinde oyuncu olarak görev alabileceklerinin sözünü verdiler. Parantez Yayınevi Editörü Metin Celal’inde katıldığı ziyarette Ceyhun Yılmaz’ın şu açıklamaları dikkat çekti:

‘’İnsanlar size doğru bir köprü olarak görüyor bizi, biz de o köprü olma görevimizi yerine getiriyoruz. Burayı her ziyaret ettiğimde gülen yüzler görüyorum. Güneşli günler oluyor o günler. Yağmur yağsa dahi, güneş açıyor.
Türkiye Omurilik Felçlileri Derneği’ne bu kitabın telif haklarını bırakmadan önce şiir kitabı yazmaya başlamıştım. Sonra o şiir kitabı bir tweet yolculuğu, bir tweet kronolojisine dönüşsün istedik ve yolumuza başka bir şey çıktı. Yazarlar bilirler; hayat bazen yöneltir ve yönlendirir sizin üretiminizi. Bir baktık ki bu bir edebi eser haline geldi ve ortaya bu tweet şiir kitabı ortaya çıktı.’’ Başarılı sanatçı kitabının adının neden ‘Yalnızsam Düzelt’ olduğuyla ilgili de;‘’ Sadece yalnızken sosyal medya kullanabilir insan. Sosyal medyada her etkileşimde bulunan kişi, bunu iddia eder; ‘Ben şu an yalnızım!’ O yüzden yalnızız biz. Yalnızsakda düzelteceğiz birbirimizi, yalnızlığımızı. Çünkü öyle diyor Yılmaz Erdoğan bir şiirinde; ‘Aslında yalnızdır insanoğlu ve aşık olun dedi Tanrı, gösterin birbirinize yalnızlığınızı.’ şeklinde açıkladı.

Türkiye Omurilik Felçlileri Derneği hakkında da açıklamalarda bulunan sanatçı sevenlerine, TOFD Basın Protokol Asistanı ve ‘Her Şeye Rağmen Yaşam’ isimli kitap yazarı Serkan Uman’dan örnekler vererek ; ‘’Bir akülü tekerlekli sandalye niçin önemli aslında? Serkan’ın babası PTT’de çalışıyor. Serkan bir bebek, yani bir bebeğin yalnız kalmayacağı kadar yalnız kalamaz. Bir yerden bir yere gidemez. O gidemeyince de Serkan’ın babası işine gidemiyor. Çalışıyor çünkü Serkan’ı bırakamaz ki. Ama akülü tekerlekli sandalye geldikten sonra Serkan’ın babası rahat artık. Serkan istediği yere, istediği zaman çıkıp gidebilir. Bir akülü tekerlekli sandalyenin cebimizden çıkacak tutarı 2400 TL.’dir. 2400 TL.’yi ne kadar çok toplarsak o kadar engelli vatandaşımız nokta koyacak yalnızlığına. Biz bunu sağlamak istedik. Nesnel amacımız da bu. Sonrasında farkındalık. Yaklaşık 11.500.000 engelli vatandaşımızı, yakınlarıyla birlikte Türkiye nüfusunun en az %30’unu ilgilendiren bir konu, hepimizi ilgilendiren bir konu farkında olmak. Engelli vatandaşlarımızın sosyal hayatlarında yaşadıkları engellerle ilgili yalnız kalmaması lazım. Biz ışıkların çevrildiği insanlarda,elbette o ışıklara bu sorunları taşıyacağız.’’ dedi.

Türkiye Omurilik Felçlileri Derneği Genel Başkanı Sayın Ramazan Baş, TOFD Ailesi adına teşekkürlerini sunarak başladığı konuşmasında ; ‘’Engelsiz bir yaşam herkesin hakkıdır. Engelsiz bir yaşamda eğitim alabilirseniz, sağlığınız için kamu kuruluşlarına daha kolay ulaşabilirseniz sosyal yaşamın içinde olabilirsiniz. Bunun için bir çağrı da belediye başkanlarımıza yaparak, gerekli çalışmaları bir an önce yapmalarını ve engelsiz bir yaşama destek vermelerini istiyoruz. Bir yerel yönetimin çağdaşlığı engelliye gösterdiği kıymetle eşdeğerdir.’’sözlerine yer vererek engelli vatandaşların yaşadığı sıkıntıları paylaştı.

TOFD Atölyesi çalışanlarının ürettiği hediyelerin ve plaketlerin takdim edildiği etkinlikte hayranlarıyla bol bol fotoğraf çektirerek,imzalı kitaplarından dağıtan Ceyhun Yılmaz, Burcu Esmersoy ve Derya Şensoy ile kahkahalarla dolu eğlenceli dakikalar yaşadı.

Bunlarda ilginizi çekebilir: