Burcu Kıratlı: Kararlarımda cesurum

‘Aşk ve Mavi’ dizisinin Mavi’si Burcu Kıratlı, oyunculukta aldığı kararlarda cesur olduğunu söyledi. Milliyet'ten Senem Aydın'a konuşan Kıratlı, “Kilo alma ya da verme, daha önce yaptığım gibi saç kazıtma. Role inanırsam yaparım” dedi.

Magazin

Burcu Kıratlı: Kararlarımda cesurum Milliyet'yen Senem Aydın, "Aşk ve Mavi"nin yıldızı Burcu Kıratlı'yla röportaj yaptı. İşte o sohbet:

Ailenizin başlarda Oyunculuk yapmanıza karşı çıktığını söylemişsiniz. Şimdi ne düşünüyorlar?

Gurur duyduklarını söylüyorlar. Aile, bence bu hayattaki en güzel şeylerin başında geliyor.

Oyunculukta aldığınız kararlarda cesur olduğunuzu düşünüyor musunuz?

Evet. Dış görünüşümle ilgili mesela kilo alma ya da verme, daha önce yaptığım gibi saç kazıtma... Bu tarz şeylerde çekingen değilim. Kadınlar dış görünüşlerine önem verirler ama ben role çok inanırsam bunu önemsemem.

Kariyerinizdeki kırılma noktası neydi?

Her projem ayrı kırılma noktaları yarattı hayatımda.

Başrol oynamak bir hayal miydi?

Çocukluğumda kurduğum hayalim oyunculuktu; şimdi benim mesleğim ve hayatta en çok zevk aldığım şey oldu.

‘Aşk ve Mavi’ yeni sezonda da ekrana geldi. Dizinin başarısının sırrı ne sizce?

Kesinlikle samimiyet. Bir de bence aynı bölüm içinde hem güldürüp, hem ağlatıp hem de heyecanlandırabilmemiz. Bunun yanı sıra Kapadokya’nın sihrini de es geçemeyiz.

Çekimler nasıl gidiyor? Alışabildiniz mi oraya?

Geçtiğimiz sene çok zorlanmıştım. İlk şehir dışı işimdi ve evimden, ailemden, sevdiklerimden ayrı kalmak çok zordu. Hava şartları da çok sertti. Ama şu an alıştım hatta seviyorum. Bunu sevdiren de tabii ki ekibin güzelliği
ve işin huzurlu olması.

Erkek arkadaşınız Polat Sadunoğlu sete sürprizler yapıyor mu?

Evet, sık sık...

‘Mavi’nin dik duruşu bana benziyor’

“Mavi bana çok benziyor” demişsiniz, hangi yönleri?

Haksızlığa gelememesi, ezileni koruması ve kendi doğrularını her şeye rağmen savunan dik duruşu diyebilirim.

Onun aşktaki tutumunu nasıl değerlendiriyorsunuz?

Mavi, aşkı için acısından, intikamından vazgeçiyor. Bu tarafını seviyorum. Ne kadar dik ve güçlü dursa da aşk onu çocuklaştırıyor.

‘Farklı roller oynamayı seviyorum’

Emrah’la karşılıklı oynuyorsunuz, nasıl bir rol arkadaşı?

Güzel bir deneyim oldu. Meslek hayatında 35 yılı bu şekilde sağlam durarak geçirmiş bir tecrübeyle karşılıklı oynamak ve aynı seti paylaşmak tabii ki çok keyifli.

Teklif geldiğinde ne hissettiniz?

İlk etapta şehir dışında çekilecek olması beni korkutmuştu. Ama senaryo o kadar ikna edici ve güzeldi ki, hayır demek imkansızdı.

Set dışında nasıl bir hayat kurdunuz kendinize?

Fırsat buldukça İstanbul’a gidiyorum. Kapadokya’da olduğum zamanlarda, kışın çok soğuk olduğu için otelden çıkmamayı tercih ediyoruz. Tüm ekiple iyi anlaştığımız için set dışında da vakit geçirmek keyifli oluyor. Okey, tavla ve tabu oynuyoruz.

Mesleğinizle, yani oyunculukla ilgili nasıl bir hedefiniz var? sinema ya da tiyatro yapmak ister misiniz?

Tiyatroyu çok özledim. Onun tadı çok başka. Seyirciyle bire bir temasta olmak, oyun esnasında tepkilerini hemen görebilmek çok keyifli. Sahnede olmanın ayrı bir güzelliği var. Olabildiğince film yapmak istiyorum. Dizilerde de, bugüne kadar oynadığım karakterlerin dışında roller seçmeye özen gösterdim hep.

KAYNAK: milliyet.com.tr
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: