Burcu Kıratlı'nın bakım sırları!

Cosmopolitan Fit&Light dergisi atv ekranlarında yayınlanan "Aşk ve Mavi" dizisinin 'Mavi'si Burcu Kıratlı'yla kariyerini, güzellik, bakım ve fit kalma sırlarını konuştu.

Magazin

Burcu Kıratlı'nın bakım sırları! "Aşk ve Mavi" dizisinin çekimleri için uzun süredir Kapadokya'dasınız. Nasıl gidiyor çekimler?

15 derecede çalışıyoruz. Gerçekten inanılmaz soğuk ama bir o kadar da keyifli. Sette ekipçe çok eğleniyoruz.

Bize biraz 'Mavi'den bahseder misiniz?

Mavi çok gururlu, kendi doğrularından asla vazgeçmeyen, haksızın her zaman yanında olan, Onurlu biri. Dik başlı, inatçı, asi ama aynı zamanda içinde de yaşayamadığı çocuksu bir yönü var. Ağabeyinin intikamını alma ateşi onu, içinde beslediği sevgiye karşı, duygularını asla belli etmemeye itiyor.

Sette en çok kiminle vakit geçiriyorsunuz?

Asistanım Erdi var. Genelde onunlayım, birlikte çok eğleniyoruz. Alayça Öztürk, Ayşegül Ünsal, Işıl Abla (Işıl Yücesoy), Kenan Abi (Kenan Bal), Cüneyt Mete, Uğur Uzunel kısaca hepimiz set aralarında kahve içip, sohbet ediyoruz. Tam bir aile olduk. Zaten orada birbirimizden başka kimsemiz yok.

Şehir dışında dizi çekmek hayatınızda neleri değiştirdi? Ne sıklıkla İstanbul'a geliyorsunuz?

Çok şey değiştirdi. Bütün düzenim oraya adapte olabilmek üzerine kuruldu, ama 2-3 haftada bir, 2 günlüğüne İstanbul'a geliyorum. Bu da beni çok motive ediyor.

Daha önce yaptığınız bir röportajda ailenizin oyuncu olmanızı istemediğini söylemişsiniz. Peki siz bu kararı nasıl verdiniz? Onları ikna etmek zor olmadı mı?

Ben kendimi bildim bileli hep oyuncu olmak istedim. Başka bir meslekte kendimi hiç düşünmedim. Müjdat Gezen'in oyuncu seçmelerine katılıp 300 kişi içinden seçildim ve MSM kadrosuna dahil olunca ailem de bu duruma saygı duymaya başladı. Tabii bu o kadar kolay olmadı.

Kendinize örnek aldığınız oyuncular kimler?

Chatrine Zeta Jones ve Meryl Streep.

Saçlarınızın sizin için çok önemli olduğunu biliyoruz, saç bakımınız için özel bir sırrınız var mı?

Sette saçlarım sürekli işlem görüyor. Maşa ve fön gibi. Bu yüzden bakım yapmaya özen gösteriyorum. Genelde saçlarım için argan yağı kullanıyorum ve ayda 2-3 kere keratin bakımı yaptırıyorum.

Modayı takip eder misiniz? Set dışında sizi daha çok ne tarz kıyafetlerle görebiliriz?

Ben genelde spor-şık giyinmeyi seviyorum. Fazla abartılı giyinmeyi çok tercih etmiyorum. Fazla takı takmam, sadelikten yanayım.

Romantik misiniz? Aşkı nasıl tanımlarsınız?

Ben aşkı deli dolu yaşarım. Kolay rastlanmayan bir duygu aşk. Değerini bilmek lazım. Bir de aşık olmakla, aşık olduğunu zannetmeyi birbirine karıştırmamak gerekiyor. İki insanın koşulsuz birbirine ait olması muhteşem bir duygu.

Gelecekte kendini nerede görmek istersin?
Mesleğimi en iyi şekilde, en güzel yerlerde yapıyorken ve ailemle birlikte olarak görmek istiyorum.

Hayranlarınızla ilişkileriniz nasıl?
İlişkilerimiz çok iyi. Burcu Kıratlı Fun Club'ı çok seviyorum. Çok tatlılar, yaptıkları kolajlar, yorumlar beni çok mutlu ve motive ediyor. Hediyeler gönderiyor, resimlerimi yapıyorlar. Bunlar çok güzel duygular. Ben de elimden geldiğince sosyal medyada onların mesajlarına cevap vermeye çalışıyorum. Geçen gün Dubai'den bir grup hayranım çok güzel bir kutu göndermişler. Adıma ve soyadıma şiir yazmışlar. Karşılık beklemeden sevilmek çok güzel.

Sosyal medya hakkında ne düşünüyorsunuz?
Sosyal medya artık hayatımızın çok önemli bir yerinde. Fazla kaptırmadan kullanıldığında eğlenceli ve yararlı diye düşünüyorum.

Hayat felsefeniz nedir?
Hayat yolunda asla yorulma! Tabii ki zaman zaman düşeceksin ama düşmek senin için sadece dinlenmek olsun.

FOTOĞRAFLAR İÇİN TIKLAYIN
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: