Burcunu söyle makyaj stilini öğren!

Makyaj yapmanın burçlara göre değişim gösterdiğini biliyor muydunuz? Burcunuza uygun makyaj stilini öğrenmek için haberin detaylarına göz atalım.

Kadın

Burcunu söyle makyaj stilini öğren! Kimi kadın makyaj yapmayı sevmezken kimi kadın da makyajsız dışarı çıkmaz. Fakat bazı kadınlar doğru makyajı bulamadığından makyajla uğraşmak istemezler. Ancak makyaj stilinin ve renklerinin burçlara göre değişim gösterdiğini duymuş muydunuz? Her burç grubunun belli başlı fiziksel özellikleri ve herkese en çok yakışan bir rengi mutlaka vardır. Bulunduğunuz burç grubuna göre doğru makyaj stilinizi öğrenelim.

TUTKULU KADINLAR BURAYA: ATEŞ GRUBU

Ateş grubunun temsilcileri: Koç, Aslan ve Yay. Bu grubun burçları dikkat çekmeyi ve çekiciliklerini ön plana çıkarmayı seviyorlar. Fark edilmek ateş grubu burçlarının en büyük tutkuları. Bu nedenle makyajlarında da dikkat çekici çizgileri ve renkleri kullanmaları gerekiyor. Ateş grubu kadınlarının rengi tahmin edebileceğiniz gibi kırmızı ve siyahtır. Göz makyajında siyah far ve kalem kullanmaları gerekmektedir. Eye-liner, ateş grubunun göz makyajında vazgeçilmez ürünüdür. Gölgelemelerde ise beyaz farlar çok işlerine yarıyor. Rujda ve allıkta ise kırmızı tonları tercih etmek, içlerindeki dikkat çekme isteğini tatmin edebilir.

İÇGÜDÜ VE SEZGİLERİN KADINLARI BURAYA: SU GRUBU

Su grubunun temsilcileri: Yengeç, Akrep ve Balık. Grubun rengi elbette ki yeşil. Sezgilerin ve içgüdülerin temsilcisi olan su grubu, yeşilin her tonunu kullanabiliyor. Özellikle nil yeşili kullanan su grubu burçları daha gizemli mesajlar verebilirler. Su grubunun göz makyajında vazgeçilmezleri kahverengi kalemler ve beyaz farlarla yapılmış gölgelerdir. Çocuksu tenlerine ise şeftali rengi allık kullanmalarını öneriyoruz. Ruj seçiminde ise pembe ve pembenin bütün tonlarını kullanabilirler, ayrıca turuncu rengi de su grubu kadınlarının kullanması gereken renkler arasında yer alır.

ÖZGÜRLÜĞÜN TEMSİLCİSİ KADINLAR BURAYA: HAVA GRUBU

Hava grubunun temsilcileri: İkizler, Terazi ve Kova. Onlar özgürlüğün ve bağımsızlığın temsilcileridir. Hava grubu kadınlarının rengi ise mavi ve pembeden oluşur. Gözlerde maviden laciverte kadar her tonu rahatlıkla kullanabilirler. Yanaklarda ise pembe allık kullanmak ciltlerine ışıltı katacaktır. Ruj seçiminde de yine pembe ve tonları ağırlık kazanıyor.

SÜKUNETİN TEMSİLCİSİ KADINLAR BURAYA: TOPRAK GRUBU

Toprak grubunun temsilcileri: Boğa, Başak ve Oğlak. Toprak grubu kadınları sakin ve evcimen tabiyatlıdır. Abartıyı sevmez ve sadeliği tercih ederler. Makyajda da sade ve göze çarpmayan renkleri uygulamaları gerekiyor. Kahverengi, toprak grubunun ana rengidir. Toprak grubu, kahverengiyi yüzün her kısmında rahatlıkla kullanabilirler. Farlar, allıklar, rujlar hep bu rengin hakimiyetinde toplanmıştır. Pastel tonlardan seçecekleri makyaj malzemeleri onlar için idealdir. Açık tenliler, şeftali tonlarını da makyajlarında kullanabilirler.

Yaz bronzluğunu korumak için neler yapabiliriz?

Yaz bronzluğunu korumak için neler yapabiliriz?

Bunlarda ilginizi çekebilir: