Burun ve kulak estetiği yüzün anatomisini değiştiriyor!

KBB Uzmanı Op. Dr. Cem Karas, burun ve kulak estetiğiyle yüzün anatomisinin değiştiğini belirtti.

Yaşam

Burun ve kulak estetiği yüzün anatomisini değiştiriyor! Kulak estetiği ile ilgili bilgi veren Op. Dr. Cem Karas, “Kulak-burun estetiği ile hastalar daha mutlu oluyor ve istedikleri görünüme kavuşuyor. Yüzdeki şekil bozukluğunu düzeltmek için yapılan bu cerrahide amaç, yüzün profiline uygun bir operasyon gerçekleştirmektir. Aynı zamanda doğal ve ameliyat olduğu belli olmayan bir kulak estetiği yapılmasıdır. Kepçe kulak, çocukların okula başladıklarında; onların alay konusu olmalarına, psikolojilerinin bozulmasına sebep oluyor. Çocukların okul döneminde yaşadığı psikolojik sorunlar, ilerideki sosyal yaşantılarını da etkiliyor. Bunun önüne geçebilmek için, önceden tedbir alınması gerekir” dedi.

Karas, operasyonun oldukça kısa olduğunun altını çizerek "Artık kepçe kulağı düzeltmek eskiye göre çok daha kolay. Lokal anestezi ile, hastane ve anestezi stresi yaşamadan bu sorunlar artık düzeltiliyor. Kulaklarınız uyuşturulduktan sonra minik kesiler ve sütür teknikleri ile istediğiniz görünüme kavuşuyorsunuz. Lokal anestezi olduğu için, ayna ile karşılıklı istişare ederek son şekli veriyoruz. Eskisi gibi günlerce süren bandaj uygulaması da kullanılmıyor. 1 gün kulak sargısı yapılıyor, sonra kulaklar tamamen açık kalabilir, belki birkaç gün daha sadece yatarken kulaklarınızın üzerine dönmemeniz amacıyla basit bir saç bandı kullanabilirsiniz.
5-6 gün sonra denize girebilir, gözlük takabilirsiniz. Kulak arkasında kullandığımız sütür materyali kendiliğinden eriyor, dikiş aldırma gibi bir derdiniz olmuyor. Çocuklarda 6 yaşından itibaren yapabiliyoruz. Çocuklarda anestezi şart, ama ailelerin endişe etmesine gerek yok. Çünkü 20 dakika sürecek basit bir anestezi kullanıyoruz” diye bilgi verdi. Burun estetik cerrahisi hakkında da bilgiler veren Op. Dr. Karas, “Burundaki şekil bozukluğunu düzeltmek için yapılan bu cerrahi işlemle birlikte, hastanın nefes almasını engelleyen kemik ve kıkırdak eğrilikler de düzeltiliyor. Burun estetiğinde amaç yüzün profiline uygun, doğal ve ameliyat olduğu belli olmayan bir burun yapmaktır” dedi.

Bunlarda ilginizi çekebilir: