BÜYÜK KULÜP’TE SEÇİM HEYECANI…

İşadamı, siyasetçi, asker, bürokrat, sanatçı, akademisyenlerden oluşan 7 bin 300 üyeli, Büyük Kulüp’te 24-25 Mart’ta seçim yapılacak. Kasasında 11 milyon lirası bulunan kulübün, 11 kişilik yönetim kurulunun yanı sıra disiplin, balotaj gibi kurullarına da iki yıllık yönetici seçilecek.

Magazin

BÜYÜK KULÜP’TE SEÇİM HEYECANI… Büyük Kulüp'e 38 yıllık üye olan ve 16 yıldır da başkanlığını yapan Duran Akbulut’un karşısında Gündüz Kaptanoğlu bulunuyor.

2 yıl önce yapılan seçimde de Duran Akbulut’un karşısında yine Gündüz Kaptanoğlu vardı.

Bir kereye mahsus 50 bin lira ödenerek üye olunan kulüpte yıllık aidat ise 250 lira. Büyük Kulüp’e üyelerin çocukları ve üçlü kararname ile atanan asker ve bürokratlar ise 12 bin 500 lira ödeyerek üye olabiliyor.

Bir yılda 250 bin kişinin geldiği Büyük Kulüp, üyelerine geniş bir sosyal imkan sağlıyor.

Büyük Kulüp’ün başkanlığına yeniden aday olan Duran Akbulut; ‘’Ya istikrara ya da maceraya oylanacak, Rica ediyorum, Duran Akbulut için değil, Büyük Kulüp için çıtayı lütfen düşürmeyin’’ diyor.

Üyeleri oy vermeye çağıran Akbulut, üyelerin büyük çoğunluğunun işadamı olduğuna dikkat çekiyor.
‘1996 yılına kadar siyasetle daha iç-içe olan kulüp , 1996 yılında tüzük değişikliği yaparak , gruplaşmalara neden olan siyasi parti yemeklerini ve siyasi faaliyetleri yasakladı.’’

Duran Akbulut; kulüp olarak geçmişten günümüze pek çok sosyal sorumluluk projesinde yer aldıklarını kaydediyor.

8 yıllık Milli Eğitim seferberliği için geceler tertipleyerek üyelerimiz tarafından 43 okul yaptırılmasını sağladık. Ayrıca nakden 1 milyon 100 bin TL Milli Eğitim Müdürlüğüne ödemede bulunduk. 1999 depreminde depremzedelere 60 bin TL’ lik gıda ve ilaç yardımı ve 40 bin TL gönderdik. Emniyet Müdürlüğüne 6 tane araba, 8 tane motosiklet aldık. Mehmetçik Vakfına da 50 bin TL bağışta bulunduk. Geçen yıl Büyük Kulüp olarak Somali’ ye 100 bin TL, Van depremzedelerine ise 3000 adet battaniye gönderdik.

Duran Akbulut, kulübün Avrupa yakasında 1700 üyesi bulunduğunu belirterek, Ulus ya da Levent’te Büyük Kulüp şubesi açmak için girişimde bulunacaklarını kaydediyor.

DURAN AKBULUT’UN LİSTESİNDE KİMLER VAR?
Seçimden 4 gün önce listelerin Yüksek Divan Başkanlığı’na teslim edilmesi gerekiyor. Duran Akbulut’un listesi ise kesinleşti.

Eski Hazine ve Dış Ticaret Müsteşarı Tevfik Altınok, İşadamı Necmettin Yılmaz,İnşaat Turizm ve Otelci Metin Baylav,Dahiliye ve Gastroenteroloji Uzmanı Dr. Mustafa İşcan,Makine Mühendisi eski TJK Başkanı,Diyarbakır Sanayi ve Ticaret Odası Başkanı Yasin Kadir Ekinci, Eski Devlet Planlama Teşkilatı Grup Başkanı, Genel Müdür, Eski İstanbul Milletvekili Selçuk Maruflu, Avukat, eski THY Genel Müdür Yardımcısı Sevgi Gümüştekin,Yönetici İnal Aydınoğlu,Yönetici Mahmut Tanyol ve Avukat , Hukuk Doktoru Hakan Öncel.
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: