BÜYÜK ÖDÜL BİR TÜRK DANSÇININ OLDU

Ekranlardaki onlarca yarışmanın arasında reytingi yüksek görünmeyen ancak Türkiye’de ilk kez gerçekleştirilen ’1. Uluslararası Bale Yarışması’da büyük ödül bir Türk dansçının oldu...

Magazin

BÜYÜK ÖDÜL BİR TÜRK DANSÇININ OLDU NTV ekranlarından canlı olarak yayınlanan yarışmanın sunuculuğunu Balet Tan Sağtürk yaptı.

Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürlüğü organizasyonu ile yapılan yarışma Cemal Reşit Rey konser salonunda gerçekleştirildi. Final gecesinde Türkiye, Bulgaristan, Kazakistan, İtalya ve Japonya’dan gelen dansçılar, sahneye çıkarak gösterilerini gerçekleştirdiler.

Türkiye’nin ilk uluslararası alanda yapılan bale yarışması olan yarışmada 'İstanbul Grand Prix Ödülü’nü Türkiye’den Kadir Okurer kazandı. Yarışmanın “büyükler” kategorisinde ise Moldovalı sanatçı Christina Terentieva birinci olurken “küçükler” kategorisinde de İtalyan Davida Dato birinciliği aldı.

Kadir Okurer ve Christina Terentieva, Devlet Opera ve Balesi’nde ’misafir sanatçı’ olarak görev alma hakkı kazanırken, dereceye giren diğer dansçılara da 6 bin avro ile 2 bin avro arasında değişen para ödülleri verildi. TELEVİZYONGAZETESİ
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: