Buzun cilde bilinmeyen faydaları!

Buzun cildi sıkılaştırmadan güneş yanıklarına kadar pek çok faydası vardır. Bu faydaların tamamı haberin detayında...

Kadın

Buzun cilde bilinmeyen faydaları! Makyajınızı yapmadan önce mutlaka buz kullanın

Makyaja başlamadan önce cildinizin daha sıkı ve diri görünmesini istiyorsanız mutlaka buz uygulayın. Fondöteninizi sürmeden önce cildinizi tazelemek için bir kalıp buzu yüzünüzde gezdirmeniz yeterli olacaktır.

Şiş ve mor gözlere buz uygulayın

Uykusuz kalınmış bir gecce gözlerinize mi yansıyor? Biraz yeşil çay demleyin ve bunu buz kalıplarında dondurun. Bu küpleri şiş gözlerinizi yatıştırmak için kullananın. Faydasını çok geçmeden göreceksiniz.

Kaşlarınızı almadan önce buz işlemi uyuşturacaktır

Kaşlarınızı alırken canınız yanıyorsa, işleme başlamadan önce bir buz kalıbını kaşlarınızın üzerinde gezdirerek alanı dondurun. Böylece kaş çevreniz uyuşacak ve acı seviyesi oldukça azalacaktır. Öte yandan buz; ağrı kadar şişme ve kızarıklığın da azalmasına faydalıdır.

Güneş yanıkları

Buz, acı verici güneş yanıkları için de çözüm sunar. Suya kattığınız aleo vera jeli buz kalıplarında dondurun ve sonrasında etkilenmiş bölgelere uygulayın. İnanılmaz bir rahatlama hissedeceksiniz.

Sağlıklı ışıltı

Su ile seyreltilmiş portakal suyunu dondurun ve sonra birkaç dakika boyunca bu küpleri yüzünüze sürün. Yüzünüz için bir temizleyici görevi de görecek bu buzlar, cildinizde sağlıklı ve doğal bir ışıltıya sebep olacak.

Cilt sıkılaştırma

Buz gözenekleri daraltır, cildinizi yumuşatır ve kırışıklıkları azaltır. Güzellik rutininizde buza yer vermek ayrıca akneleri önleyecek ve kan dolaşımını teşvik edecektir. Tek yapmanız gereken birkaç buz parçasını temiz bir bez içine koymak ve yatmadan önce birkaç dakika boyunca cildinizde gezdirmek. Bu hareket cildinizi sıkılaştırır ve sabah daha taze bir görünümle uyanmanızı sağlar.

Bunlarda ilginizi çekebilir: