Çağdaş Sanat Buluşmaları’nın İstanbul’daki ikinci durağına sanatseverlerden yoğun ilgi

Akbank Private Banking desteği ile 2010 yılından itibaren Çağdaş Sanat Buluşmaları’nı düzenlemeye başlayan Contemporary Istanbul çağdaş sanat koleksiyonerlerini,yatırımcıları, sanatseverleri ve galeri yöneticilerini The Sofa Hotel’de buluşturdu.

Kültür-Sanat

Çağdaş Sanat Buluşmaları’nın İstanbul’daki ikinci durağına sanatseverlerden yoğun ilgi 7 – 10 Kasım 2013 tarihlerinde sekizincisi gerçekleşecek Contemporary Istanbul çağdaş sanatın gelişmesi, yurtiçi ve yurtdışında tanıtılması ve Türkiye’nin dünyanın başlıca uluslararası sanat merkezleri arasında yerini alabilmesi için çalışmalarını sürdürmeye ve yıl boyunca farklı projeler ile sanatseverlerin karşısına çıkmaya devam ediyor.

Sanatın yatırım yönünün, sanat koleksiyonerliğine ilişkin bilgilerin uzmanlar tarafından aktarıldığı Çağdaş Sanat Buluşması’nın İstanbul’daki ikinci durağının açılış konuşmaları Contemporary Istanbul Yönetim Kurulu Başkanı Ali
Güreli ve Akbank Private Banking’den Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Saltık Galatalı tarafından gerçekleşti.
Sanatçılar, sanatseverler, iş adamları ve galericileri bir araya getiren buluşma, 14 Mart 2013 Perşembe günü The Sofa Hotel, İstanbul’da gerçekleşti. Contemporary Istanbul Koordinatörü Prof. Dr. Hasan Bülent Kahraman’ın “Çağdaş Sanat Tarihi ve Sanatın Yatırım Boyutu” hakkında konuştuğu buluşmada; Mustafa Taviloğlu ve Sanatçı Seçkin Pirim’in konuşmaları konuklar tarafından yoğun ilgi gördü.

Contemporary Istanbul Genel Koordinatörü Prof. Dr. Hasan Bülent Kahraman“Çağdaş Sanat Tarihi ve Sanatın Yatırım Boyutu” konuşmasında ülkemizde sanatın gelişmesi için sanat kurumlarının, sanat profesyonellerinin ortak bir platform ile birleşmesinin önemini vurguladı. MUDO Yönetim Kurulu Başkanı ve Koleksiyoner Mustafa Taviloğlu’nun sanata olan ilgisini ve koleksiyonerlik serüvenini konuklar ile paylaşırken, Seçkin Pirim’in Londra Saatchi Gallery’de düzenlenen sergisinin detaylarını aktardı.

Contemporary Istanbul Dubai’de…

Contemporary Istanbul 70’i yurtdışı, 40’i yurt içi olmak üzere 110 çağdaş sanat galerisini buluşturmaya hazırlanırken dünya sanat çevreleri ile işbirliği halinde Türkiye dışında düzenleyeceği etkinlikler ile Türkiye’den çağdaş sanatı tanıtma çalışmalarını sürdürüyor. 15 Şubat 2013 tarihinde ARCOMadrid Çağdaş Sanat
Fuarı sırasında Focus Turkey programı kapsamında T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı himayesinde düzenlediği davetin ardından Art Dubai sırasında sanat dünyasının önemli isimlerini bir araya getirmeye hazırlanıyor.
Ana sponsoru Akbank Private Banking ve ortak sponsoru Zorlu Center ile dünyanın önemli uluslararası çağdaş
sanat fuarlarından biri olan Art Dubai sırasında, 20 Mart 2013 tarihinde düzenleyeceği özel bir kokteyl ile uluslararası sanatçı, galeri - sanat kurumu yöneticileri, küratör, koleksiyoner ve basın mensuplarını Al Qasr Hotel’de buluşturacak. Davet sırasında sanatçı Eser Selen özel bir performans sergileyecek.

Bunlarda ilginizi çekebilir: