Çağla Cabaoğlu Gallery’de sezon çarpıcı bir sergi ile açıldı!

Çağdaş Türk Sanatı’nda özgün bir çizgi geliştirme ilkesini benimseyen ve 2000 senesinden bu yana gerçekleştirdiği heykel, resim, fotoğraf, video-art ve enstalasyon sergileri ile adından sıkça söz ettiren Çağla Cabaoğlu Gallery’de sezon, Mehmet Sinan Kuran’ın ikinci kişisel sergisi ‘Hiphorsis’ ile açıldı.

Kültür-Sanat

Çağla Cabaoğlu Gallery’de sezon çarpıcı bir sergi ile açıldı! Açılış daveti 16 Ekim, Perşembe akşamı sanat ve cemiyet hayatından renkli simaların katılımı ile gerçekleşti. Osman Çarmıklı, Atilla Türkmen, Vural Gökçaylı, Turgay-Nurcan Artam, Ayşe Azizoğlu, Mustafa Oğuz, Didem-Emre Ergani, Esen Yeşilırmak, İdil Lüleci, Mustafa Toner, Erol Özmandıracı, Mutlu - Tuğba Peksayar Şimaylı, Esra Kaktüs, Can Ateş, Mehveş Pisak gibi sanatsever isimler, çağdaş minyatür sanatçısı olarak tanımlanabilecek ve çocukluğundan bu yana resim yapan Mehmet Sinan Kuran’ın son serisiyle sanatçının “içsel yolculuğuna” tanık oldular.

Sanatçının eserleri arasında sadece 5 edisyon olarak üretilen Yaşamak Çoook Güzel isimli light box yapıtının tüm edisyonları açılış günü satılarak büyük ilgi çekti.

Bilinçli izleyiciyle üreten sanatçının karşılaşmasına imkan yaratan, ağırlıklı genç sanatçıların eserlerinin mekanlarla buluşmasını ve global koleksiyonlarda yer almasını sağlayarak onlara yatırım değeri kazandıran, kısaca sanatçının üretimlerini meşrulaştıran bir mekan olmaya devam eden Çağla Cabaoğlu Gallery, 15 Kasım 2014 tarihine kadar Mehmet Sinan Kuran – Hiphorsis Sergisi’ne evsahipliği yapacak.

Sanatçının tuttuğu günlüklerden büyük boyutlu çizimlerine kadar bir tür “görsel ajanda” olarak tanımlanabilecek üretimleri çağın fragmanter görüntü yapısını kayıt altına alırken, rutin, yer yer monoton ve olağan günlük yaşamın bütüncül olmayan, rastlantısal, oyunsu ve dağınık/lokal detaylarını görselleştirmekte. Böylece küreselleşmenin tek tipleştirme tehdidini içinde taşıyan “popüler kültürün yaygınlaşmasına” karşın, çağın ekonomik, kültürel, politik ve sosyal hızını merkezinden yakalayarak, temsilini sunmakta Mehmet Sinan Kuran...

Sergiden kareler için;

FotoGeleri İçin Tıklayın.
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: