CAHİDE’NİN LÜKÜS SAZI’NDA YILIN DÜETİ!

KARDEŞLERİN SAHNE YARIŞI

Magazin

CAHİDE’NİN LÜKÜS SAZI’NDA YILIN DÜETİ! Geçtiğimiz gecce, Eski Türk filmlerine ses vererek yıllar sonra sahneye çıkan ve albümü satış rekorları kıran Belkis Özener sahnedeydi. O gecce adeta eski Türk filmlerinin nostaljik kareleri , İstanbul'un o günlerini yaşandı. Siyah beyaz filmlere sesiyle renk getiren Belkis Özener dinleyenleri o döneme götürdü. O gecce Lüküs Saz'ın sahnesinde yılın düeti yaşandı.Özener, kendisini dinlemeye gelen kardeşi Gönül Yazar'la sahneyi paylaştı. İkili uzun dakikalar ayakta alkışlandı.

Fotoğraflar için tıklayınız..

Gecce boyunca 'Sevemedim Kara Gözlüm', ' Nisan Yağmuru', 'Adini Anmayacağım' ve daha nice efsane şarkilar bir film şeridi gibi geçti, gözlerden ve kulaklardan.

Haftaya 08 Aralık Çarşamba gecesi yoğun istek Belkis Özener 'Siyah Beyaz Şarkılar' ile tekrar sahne alacak.

Artık her Çarşamba Lüküs Saz'da farklı bir ses ile meyhane kültürünün dünden bu güne gelişimine tanık olacaksınız.

Gecceden notlar:

*Gecce boyunca sahne kenarında oturan Gönül Yazar ,kız kardeşi Belkis Özener' i gözleri dolu dolu dinledi.

*Sahnede mikrofon yarışı gözlerden kaçmadı.

*Masada şarkılara eşlik eden Yazar ,hızını alamayıp sahneye kardeşi Özener'in yanına çıktı.

*Gönül Yazar da bir hikaye anlattı;

Yazar'ın yeğeni Belkis Özener'in oğlu olan Balkım Özener ile ayakkabı denerken ,yazar a” teyze “diye hitap etmiş.Bayanlardan biri ise bunu duyunca” utanmıyor musunuz gönül hn a teyze demeye “diye azarlamış.

*Yaş konusu açılınca Gönül yazar aslında belkis özener'den büyük olduğunu ama yıllarca abla dediğinide itiraf etti.bunun üstüne Belkis özener de şöhret olduğu için bu duruma uzun zamandır katlandım dedi.

*Özener “karnımda bebeği beklerken Türkan Şoray ın tamba tumba şarkısını seslendirmek için studyoya gidiyordum .o sıralar doğum oldu” diyince.saçları beyazlayan yeğeninden bahsedince Yazar” abla sus yaşımız çıkıcak” dedi.

Bunlarda ilginizi çekebilir: