"Çalıkuşu"nda sandal sefası!

Çalıkuşu’nun ilk bölümünde sandal sefası... Osmanlı döneminin Göksu’su, bir botanik bahçesinde canlandırıldı. Sandallar TIR’la taşındı.

Magazin

"Çalıkuşu"nda sandal sefası! Yeni sezonun merakla beklenen yapımlarından ‘Çalıkuşu’, izleyiciyle buluşmak için gün sayıyor. Çekimler tam gaz devam ederken, önceki gün Sarıyer’deki Atatürk Arboretumu’nda set kuruldu. 80 kişilik ekip, dönemin ruhunu doğru ve etkili bir biçimde yansıtabilmek için canla başla çalışırken; göl sahnelerinde yaklaşık 90 figüran rol aldı. İlk bölümde yayınlanacak olan sahne için beş sandal TIR’larla sete taşındı. Başrollerini Fahriye Evcen ve Burak Özçivit’in paylaştığı dizi 24 Eylül akşamı Kanal D ekranında izleyicinin karşısına çıkacak.

İşte "Çalıkuşu"ndan son fotoğraflar:
magazin

magazin

KONAK VE EŞYA SERVET TUTTU

Dizinin yapımcısı Timur Savcı, çekimler için Kadıköy-Kızıltoprak’ta bulunan Reşat Paşa Konağı’nı kiraladı. Konağın içini hikâyenin geçtiği döneme ait eşyayla baştan aşağı yenileyen Savcı, yaklaşık iki milyon lira harcadı. Kostümler Serdar Başbuğ’un elinden çıkarken; şapkaları Mücella Mert tasarladı.

magazin

Bunlarda ilginizi çekebilir: