Çalışma masası ve motivasyon!

Çalışmak her zaman mutluluk kaynağı değildir. İnsan bazen o kadar çok bunalır ki, içinden hiçbir iş yapmak gelmez. Özellikle günlük bir ofiste çalışıyorsanız, zamanla işe kendinizi kaptırıp aynaya bakmayı bile unutursunuz. Zaman geçer ve siz sadece çalışırsınız.

Kadın

Çalışma masası ve motivasyon! Uzmanlar iş performansının artması açısından önemli olan bir detaya değiniyor. Çalıştığınız masalarınızı kişiselleştirmek. Kısım kısım masanızın üzerinde, düzenli bir şekilde, el kreminiz, ferah kokulu sevdiğiniz bir kolonya, not defteri ve renkli kaleminiz, görmekten mutluluk duyduğunuz sizin için önemli olan birinin fotoğrafı, nemlendiren ve ferahlatan yüz spreyi, ofisin havasına karşı koruyucu bir dudak bakım kremi, hatta deodorant… Elinizin altında, gözünüzün önünde düzgün bir şekilde duran bu malzemelere, en sevdiğiniz kupanız ve kahve de eşlik etsin. Hatta en sevdiğiniz ve altını bol bol çizdiğiniz o kitapta masanızın üzerinde hep dursun. Belki de bir de sevdiğiniz çiçek… Ama ne olursa olsun masanız kesinlikle dağınık durmasın, bu aklınızı toplayamamanıza neden olacaktır.

Bunlar çalışma esnasında küçük aralar vermeniz gerektiğini size hatırlatacak önemli detaylardır. Gün içinde yapmanız gereken, unuttuğunuz rutin şeyleri size hatırlatacaktır. Ve mutlaka not defteri hayatınızın içinde hep olsun. Planlı ve yazarak yaşayanlar ne yapacaklarını unutmazlar. Ve boş zamanlarında defterlerini karıştırarak illa ki önceden yazılmış ama yapılmamış bir aktivite bulup can sıkıntısından kurtularak o günü doldurabilirler.

YAZI: KAMURAN AKDEMİR
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: