Çamaşır makinesi faciası!

Süleyman KAYA/İstanbul(DHA)Yönetmenliğini Mahsun Kırmızıgül’ün yaptığı ‘Güneşi Gördüm’ filminin çamaşır makinesinde bir çocuğun ölüm sahnesi Gaziosmanpaşa’da bir evde gerçek oldu.

Yaşam

Çamaşır makinesi faciası! Annesi ile babaannesinin de evde bulunduğu sırada 4 yaşındaki kardeşi Ömer Başacar, ağabeyi Abdullah Başacar ile balkonda oyun oynarken çamaşır makinesinin içine girdi. Bu sırada Abdullah Başacar ise çamaşır makinesinin kapağını kapatıp çalıştırdı. Minik Ömer Başacar, hayatını kaybetti.

Olay dün akşam saatlerinde Küçükköy Mevlana Mahallesi 833 Sokak Numara 13’te meydana geldi. İddiaya göre olay şöyle gelişti:

Annesi ve babaannesinin evde bulunduğu sırada iki kardeş 4. katta bulunan evlerini balkonunda oyun oynamaya başladı. Bu sırada 4 yaşındaki Ömer Başacar balkondaki 12 kilo yıkama kapasitesi bulunan çamaşır makinesinin içine girdi. Oyunu sürdürdüğünü sanan 6 yaşındaki Abdullah Başacar çamaşır makinesinin kapağını kapatıp düğmesine bastı. Yatsı namazından dönen dede, küçük torunu Ömer Başacar'ı göremeyince korkunç olay ortaya çıktı.

Babaannesi kardeşinin nerede olduğunu sorunca Abdullan Başacar, oyun oynarken, çamaşır makinesinin içine girdiğini söyledi. Balkondaki çamaşır makinesinin kapağını açan babaanne, Ömer Başacar’ı çıkardı. Özel Bilge Hastanesi'ne götürülen Ömer Başacar’ın hayatını kaybettiği belirlendi. Polis olaydan sonra anne Fethiye Başacar, baba Kasım Başacar, babaanne ve dede, Şehit Tevfik Arslan Polis Merkezi’nde ifade verdi. Hastaneye gelen Cumhuriyet Savcısı’nın talimatıyla Ömer Başacar’ın cesedi otopsi için Yenibosna’daki Adli Tıp Kurumu’na kaldırıldı.

Adli Tıp Kurumu’na gelen Kasım Basacar, “Çocuğum çamaşır makinesinde vefat ediyor. Daha önce de oynamıştı. Annem daha önceden yine çamaşır makinesinden çıkarmıştı. Annem arıyor evde, sonra çamaşır makinesinin içinde olabileceği aklına geliyor. Orda vefat etmiş. Çamaşır makinesinin çalışır vaziyette olup olmadığını bilmiyorum. O anı hiç sormadım” dedi.

Hastaneye gelen yakınları Ömer Basacar’ın cenazesinin Küçükköy’deki Hayırlıoğlu Camii’sinde kılınacak cenaze namazının ardından İstanbul’daki bir mezarlıkta toprağa verileceğini söyledi.

Bunlarda ilginizi çekebilir: