Cambridge Düşesi Kate doğum için hastanede

Kensington Sarayı yetkilileri Cambridge Düşesi Kate’in doğum için hastaneye kaldırıldığını açıkladı.

Yaşam

Cambridge Düşesi Kate doğum için hastanede Herhangi bir komplikasyon olmadığına inanıldığı ve düşesin normal doğum yapacağı belirtildi.

Kensington Sarayı konuyla ilgili basına yaptığı açıklamada, "Cambridge Düşesi doğumun erken aşamasında Londra Paddington’daki St Mary’s Hastanesi'ne yatırıldı.


Düşes Kensington Sarayı’ndan Prens William ile birlikte otomobille St Mary’s Hastanesi’nin Lindo kanadına gitti" denildi.

Açıklamanın geri kalanında henüz doğmamış prens ya da prensesin gelecekteki hayatından ipuçları verecek şekilde medyaya, hastane önünde yapılmasına izin verilecek yayınlarla ilgili bir rehber yer aldı.

HASTANE ÖNÜNDE HEYECAN DORUKTA

Düşesin hastaneye giriş yaptığının açıklanmasının ardından St Mary's hastanesi önünde bekleyen gazetecilerin sayısı yaklaşık 200'e çıktı.

Tüm ajanslar, İngiliz gazeteleri, Avrupa ve dünya basını yeni bir haber için hastanenin Lindo kanadının önünde bekliyor.

Hastane kapısında bekleyen iki polis memuru hiç kimsenin basına ayrılmış yolun karşısındaki bölümü terk etmesine izin vermezken, St Mary’s’in diğer hastaları gazeteci ordusunun arasından geçerek hastaneye giriş yapıyor.

HABER TWİTTER'DA

Doğumun gerçekleşmesinin ardından geleceğin monarkının doğum belgesi otomobille Buckingham sarayındaki Kraliçe Elizabeth'e ulaştırılacak.


Kraliçe belgeyi imzaladıktan sonra belge Saray kapısı önünde halka sergilenecek. (Yukarıdaki belge 21 Haziran 1982'de imzalanan Prenses Diana'nın doğum belgesi... Yani bugün bebek bekleyen Prens William'ın doğum belgesi...)

Zamana uyan Kraliyet ailesi ayrıca Twitter'da da doğumla ilgili bir açıklama yapacak.
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: