CAN BONOMO, EUROVISION ŞARKISI İÇİN NE DEDİ?

Eurovision'da Türkçe mi, İngilizce mi söyleyecek? İngilizce'ye hakim olduğunu söyleyen Bonomo, "Başımız dik gideceğiz, başımız dik döneceğiz" mesajını verdi.

Magazin

CAN BONOMO, EUROVISION ŞARKISI İÇİN NE DEDİ? Azerbaycan'da yapılacak Eurovision Şarkı Yarışması'nda Türkiye'yi temsil edecek Can Bonomo Habertürk'e konuştu.

Kendisinden önce yarışmaya katılanların aksine popüler olmayan bir ismi Eurovision'a gönderme kararı alan TRT'nin "cesur bir karar verdiğini" kaydeden Can Bonomo, "Bize verilen o 3 dakikada 'Vay be Türkiye'de gençler ne müzik yapıyormuş' dedirteceğimize inanıyorum" dedi.

Rüştünü ispatlamış bir ismi Eurovision'a göndermenin müzik adına ne kadar faydalı olacağının tartışmalı olduğu söyleyen Can Bonomo, "Hayatımda bu kadar büyük bir görev daha önce verilmemişti" dedi.

Can Bonomo, nasıl bir şarkı hazırlayacağıyla ilgili soruyu da şöyle yanıtladı:

"Yapacağımız müzikte mutlaka bizim tınılarımız olacak. Eski Eurovision çalışmalarına bakıyoruz. Türkçe olma ihtimali var ama İngilizce olursa daha şanslı oluruz. İngilizce'ye hakimim. 3 tane şarkı yapacağız. Bunlar değerlendirilecek. Ama bir tanesini Türkçe yaparız, değerlendirmeye sunarız. 3 dakikalık muhteşem bir şarkı yapmaya çalışıyorum. Elimden geldiğince çalışacağım bu konu ile ilgili"

Can Bonomo, kimliği ile ilgili yorumlara da yanıt verdi: "Müziğin dili, dini, ırkı yok. Ben Türküm. Yahudi olmak bir dindir. Türkiye'de 36 ayrı etnik kökenden insan yaşıyor. 540 senedir buradayız. Bunun konuyla alakası yok. İsrail ile alakası yok. İspanya'dan 540 yıl önce gelmişiz. Türküm, Türkiye'yi temsil edeceğim"

Can Bonomo, izleyenlere son olarak, "Başımız dik gideceğiz, başımız dik döneceğiz" mesajını verdi.
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: