CAN BONOMO’NUN BÜYÜK ACISI!

Can Bonomo’nun şarkılarını geçen mayıs ayında kanser nedeniyle kaybettiği ve hiçbir konserini izleyemeyen annesi Güneş Bonomo’ya ithaf ettiği ortaya çıktı.

Magazin

CAN BONOMO’NUN BÜYÜK ACISI! TRT’nin merakla beklenen Eurovision temsilciliği görevini 24 yaşındaki İzmirli Can Bonomo’ya vermesinin ardından en çok sorulan soru ‘Kim bu Can Bonomo?’ oldu. “Allah yolunda aklını kaybetmiş kimse” anlamına gelen ilk albümü “Meczup”u geçen yıl piyasaya çıkaran Bonomo, farklı tarzıyla son yıllarda gençler arasında popülaritesi gün geçtikçe artan bir isim olarak dikkat çekiyordu. TRT’nin anketlerde adı hiç geçmeyen Bonomo’yu bu milli görev için seçmesinin ardından Can Bonomo Türkiye’nin gündemine oturdu.
Kendi şarkı sözlerini yazan, kendi bestelerini yapan Bonomo’nun hayatının dönüm noktalarından birinin İzmir’de yaşayan 52 yaşındaki annesi Güneş Bonomo’yu geçen mayıs ayında meme kanseri nedeniyle kaybetmesi olduğu ortaya çıktı.

Bonomo, rahatsızlığı nedeniyle hiçbir konserine gidemeyen annesi için albümünün kartonetinde “Sana ithaf ettiğim her saz, her çalışında gücüne güç katsın. Kaç şarkı öder borcumu bilmem ama yazdığım her sözde biraz sen varsın” şeklindeki sözleri kaleme almıştı.

Video için tıklayınız...

İlk albümü annesine ithaf
Bonomo, sanatın pek çok alanına onun sayesinde ilgi duyduğunu söylediği annesini kaybettikten birkaç hafta sonra bir ödül töreninde ‘Yılın En İyi Çıkış Yapan Sanatçısı’ seçilmiş, ödülünü alırken de “Ödülümü anneme ve tüm kanser hastalarına ithaf ediyorum” demişti. Bonomo, verdiği röportajlarda albümün kartonetinde mesaj yolladığı kişinin sevgilisi değil, annesi olduğuna da sık sık vurgu yapmıştı.
Kanser hastalığıyla ilgili sosyal sorumluluk projelerine de destek veren Bonomo, bundan sonra da bu konudaki mücadele çalışmalarının içinde seve seve yer alacağının altını çiziyor.

İsmail Güngör önerdi
Bonomo’yu TRT Genel Müdürlüğü’ne öneren kişinin de TRT Müzik Kanal Koordinatörü İsmail Güngör olduğu ortaya çıktı. Bonomo, geçen çarşamba gecesi TRT’ye davet edildi ve bir saatlik sohbetin ardından resmi teklif aldı. Çok şaşıran Bonomo, teklifi kabul ettikten sonra neden kendisini seçtiklerini sordu. Güngör, bir süredir takip ettiklerini anlattığı Bonomo’ya ‘Meczup’ klibini çok beğendiklerini, farklı ses rengi ve ışığı nedeniyle kendisine teklif götürdüklerini, kabul etmemesi halinde de 2 alternatiflerinin daha olduğunu söyledi. TRT yöneticilerinin Bonomo’yla ilgili son kararı ise geçen hafta davet ettikleri Yeni Türkü’nün TRT Müzik’teki programı sırasındaki hal ve tavırlarını inceledikten sonra verdikleri öğrenildi.
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: