Can Evi bu yıl da kapalı

Türk Edebiyatı’nın ünlü ismi Can Yücel’in eşi Güler Yücel, usta şairin mezarına düzenlenen saldırıyı kınamak için bu yıl da anma töreni yapılmayacağını, müzeye dönüştürülen Can Evi’nin de ziyarete açılmayacağını söyledi.

Kültür-Sanat

Can Evi bu yıl da kapalı Güler Yücel ve kızı Su Yücel, ölümünün 14'üncü yıldönümünde Can Yücel’in Muğla’nın Datça İlçesi’ndeki mezarını ziyaret etti. Can Yücel’in diktiği asmadan topladığı yaprakları ve bir demet çiçeği eşinin kabrine bırakan Güler Yücel, mezara saldırıyla ilgili görülen davada beraat kararı çıkmasının kendilerini çok üzdüğünü söyledi.

Güler Yücel, “Sanıklar delil yetersizliğinden beraat etti. Peki, öyleyse bu saldırıyı kim ya da kimler yaptı? Gerçeğin bir an önce ortaya çıkmasını istiyoruz. Gerçek gün ışığına çıkmadan Can’ın mezarını onarmayacağız. Can Evi’ni de geçen yıl olduğu gibi bu yıl da ziyarete açmayacağız. Can Yücel hayranları bizi anlayışla karşılasın” dedi. Mehmet ÇİL/DATÇA (Muğla), (DHA)
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: