Candan Erçetin'e Fransa Cumhurbaşkanı'ndan Candan Öpücük.

Türkiye'ye resmi ziyarette bulunan Fransa Cumhurbaşkanı François Hollande, Galatasaray Üniversitesi’nde düzenlenen 'Bilim ve Yüksek Öğretim Alanında İşbirliği’ konulu konferansta katıldı.

Magazin

Candan Erçetin'e Fransa Cumhurbaşkanı'ndan Candan Öpücük. Aydın Doğan Konferans Salonu’nda yapılan konferansa Galatasaray Üniversitesi öğrencileri ile birlikte Galatasaray Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ethem Tolga, Galatasaray Kulübü Başkanı Ünal Aysal, Sanatçı Candan Erçetin, İşadamı İnan Kıraç, Kemal Derviş, Tarihçi-yazar Prof.Dr. İlber Ortaylı katılım gösterdi. Konferansta Hollande bir konuşma yaptı.

Fransa Cumhurbaşkanı Hollande konuşmasının ardından sanatçı Candan Erçetin’e ’Kültür ve Sanat Nişanı’ takdim etti.

Erçetin'i tebrik eden Hollande, konferansın ardından Rektör Ethem Tolga ve beraberindekilerle birlikte tekrar yürüyerek Rektörlük binasına geçti.

Dün akşam Fransa Cumhurbaşkanı Hollande onuruna Cumhurbaşkanımız Abdullah Gül yemek verdi. Çankaya Köşkü'ndeki yemeğin kültürel programına, sanatçı Candan Erçetin Türkçe ve Fransızca şarkılar seslendirerek yer aldı.

önce bir Edith Piaf şarkısı olan "Non Je Ne Regrette Rien"i seslendiren Erçetin, ardından Türkçe de yorumlanmış Fransızca şarkılardan "Tombe La Neige-Her Yerde Kar Var" ve son olarak Türkçe sözleri Yahya Kemal Beyatlı'nın bir şiirinden uyarlanan "Sans Toi Je Suis Seule-Sessiz Gemi" şarkılarını söyledi.

Yemekte en dikkat çeken durum Fransa Cumhurbaşkanı'nın Candan Erçetin'e olan sıcak yaklaşımıydı.

Fotogaleri

Bunlarda ilginizi çekebilir: