Cankut Yılmaz'dan ilk albüm!

Yıllardır biriktirdiği şarkılarını ”Su ve Çakıl” adlı albüme sığdıran Cankut Yılmaz; geçtiğimiz günlerde tamamladığı stüdyo çalışmalarının ardından ilk kez müzik severler ile buluşmaya hazırlanıyor.

Kültür-Sanat

Cankut Yılmaz'dan ilk albüm! Prodüktörlüğünü kendisinin, müzik yönetmenliğini Sadun Ersönmez’in, dağıtımcılığını SONY Music‘in, yapım danışmanlığını ise Neşe Demirkat ve Bektaş Türk’ün üstlendiği albüm, geçtiğimiz günlerde müzik marketlerde yerini aldı. ‘Yaşamın İzdüşümü’ olarak nitelendirdiği şarkılarının sözleri Figen Yavaş Yılmaz, Cankut Yılmaz, Uğur Arıcıoğlu’na ve tüm şarkıların müzikleri Cankut Yılmaz’a ait.

Aranjörlüğünü Sadun Ersönmez’in üstlendiği albümde; İsmail Soyberk, Dünyacan Yılmaz, Sadun Ersönmez, Erdem Sökmen, Turgut Alpbekoğlu, Çağlayan Yıldız, Cüneyt Çoltu, Cengiz Ercümer, Eyüp Hamiş, Volkan Gevrek, Cihan Okan, Ercümet Vural, Tuğba Önal, Sibel Gürsoy gibi Türkiye’nin önde gelen isimleri yer alıyor.
’Yıllardır yüreğimde biriktirdiğim şarkılar nihayet gün yüzüne çıktı. Müziğimi belirli bir kalıba sığdırmıyorum, kalıplar sadece insanı kısıtlar. Benim müziğimde binbir renkli duygular var ama en önemlisi samimiyet var çünkü her kelimede, her notada yaşadığım an’lardan izler var. Dinleyenler de bunu anlayacak, buna çok inanıyorum. Türkiye’nin en değerli isimleri ile çalıştık, şanslıyım ‘’ diyen Cankut Yılmaz, sektöre farklı bir renk katacak.

Yılmaz’ın ilk video klibi ise albümün çıkış şarkısı ‘Eylül’ e çekildi. Yönetmenliğini Erkan Nas’ın üstlendiği klip, ekranlardaki yerini aldı.
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: