Canlandıranlar Festivali başlıyor

İstanbul Modern Sinema, Canlandıranlar Festivali’nin ilkine ev sahipliği yapıyor.

Kültür-Sanat

Canlandıranlar Festivali başlıyor İstanbul Modern Sinema, Canlandıranlar Derneği tarafından Puruli Kültür Sanat işbirliğiyle düzenlenecek Canlandıranlar Festivali’nin ilkine ev sahipliği yapıyor.

Festivalin ilk konuğu, Star Wars serisindeki “ışın kılıcı”nın yaratıcısı, “The Transformers: The Movie” ve “Empress Chung” filmlerinin yönetmeni, The Simpsons Movie’nin yapımcısı Nelson Shin. Festivalde Shin’in yönettiği iki filmle birlikte, kariyerinin ilk yıllarında animatör olarak çalıştığı “Pembe Panter Kısaları”ndan özel bir seçki de gösterilecek.

Ayrıca, 52 ülkeden canlandırma sanatçılarının üye olduğu uluslararası canlandırma ağı ASIFA (Association Internationale du Film d’Animation) tarafından hazırlanan “ASIFA’nın En İyileri” ve Shin’in son iki yılda yapılmış Güney Kore filmleri arasından seçtiği canlandırmaların yer aldığı “ASIFA Kore Seçkisi” de festivalde izlenebilecek.

Ulusal ve uluslararası festivallerde 30’dan fazla ödül toplayan Canlandıranlar Yetenek Kampı Filmleri, Türkiye’de canlandırma tarihine toplu bir bakış niteliği taşıyan Türkiye Canlandırma Tarihi’nden başlıkları altında pek çok canlandırma film de festival programında yer alıyor.

Bunlarda ilginizi çekebilir: