Cannes Film Festivali'nde protestolar devam ediyor!

Cannes Film Festivali'ne damga vuran protestolar devam ediyor.

Kültür-Sanat

Cannes Film Festivali'nde protestolar devam ediyor! Bu yıl 71'incisi düzenlenen Cannes Film Festivali'ne damga vuran protestolar devam ediyor. Son olarak 1645 erkek yönetmene karşı 82 kadın yönetmeni temsilen 82 kadınla protesto gerçekleşti.

Cannes Film Festivali'ne katılan sanatçılar, geçtiğimiz yıl Hollywood'da yaşanan taciz ve cinsiyet eşitsizliği karşıtı başlatılan 'Times Up' hareketine destek olmaya devam ediyor.

Geçtiğimiz gün festivalin jüri başkanı Cate Blanchett liderliğinde eşit işe eşit ücret talebi ile bir eylem gerçekleştirildi.

Cate Blanchett festival tarihinden bugüne kadar yarışan 1645 erkek yönetmene karşı 82 kadın yönetmeni temsilen 82 kadınla protesto yaptı. 82 kadından oluşan bir grup, el ele tutuşup sektöre mesaj verdi.

Erkeklerle yarı yarıya temsil edilmelerini isteyen Blanchett, "Temsiliyetlerin derinlenmesine değişeceğine inanıyoruz. Çalışma ortamımızın daha çeşitli ve adil platformlarda yapılmasını talep ettik. Erkek meslektaşlarımıla birlikte omuz omuza ilerlemek istiyoruz." dedi.
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: