Cannes'da Türk dizileri fırtınası esti!

Fransa'nın Cannes kentinde düzenlenen Uluslararası İletişim Programları Pazarı (MIPCOM) Fuarı bu yıl 32'nci kez kapılarını açtı. Toplamda 5 bine yakın müşteri, 2 bine yakın stant alanının bulunduğu fuar, geçen yıl onur konuğu olan Türkiye'nin bu unvanı Japonya'ya devrettiği basın konferansıyla başladı. Amerika'dan sonra dünyada en fazla dizi film ihraç eden ülke konumunda olan Türkiye, fuarda sevilen dizilerle temsil ediliyor. Fuara katılan Türk dizilerinin oyuncularının katıldığı medya tanıtımları büyük ilgi gördü.

Dizi Galeri

Cannes'da Türk dizileri fırtınası esti! Fransa’nın Cannes şehrinde düzenlenen dünyanın en prestijli televizyon fuarı MIPCOM’a Kanal D’nin yeni dizisi “Vatanım Sensin”de başrolü paylaşan Bergüzar Korel ve Halit Ergenç damga vurdu.

17 Ekim Pazartesi günü Fransa’nın Cannes şehrinde başlayan ve dün sona eren televizyon fuarı MIPCOM, farklı ülkelerden televizyon kanalları, yapımcılar ve oyuncuları bir araya getirdi.


Fuarın bu yılki yıldızı, Kanal D’nin merakla beklenen dizisi “Vatanım Sensin” ile seyirci karşısına çıkmaya hazırlanan Bergüzar Korel ile Halit Ergenç’ti. Uluslararası basının ilgisi de “Binbir Gece” dizisiyle tanınan çiftin üzerindeydi.

Birçok internet sitesinde “Binbir Gecce" dizisinin Onur ve Şehrazat’ı olarak tanınan iki yıldız, yıllar sonra yeniden aynı dizide rol alıyor” şeklinde haberler yapıldı. İki oyuncu, dünya televizyon sektörünün en önemli mecralarına da röportajlar verdi.

KANAL D'DEN SİNEMA TIR'I

Kanal D, bu yılki MIPCOM’da bir ilke de imza attı. Sinema salonu haline getirilen bir TIR’da üç gün boyunca kanalın reyting rekortmeni dizileri katılımcılara izletildi. Geçtiğimiz salı günü “Vatanım Sensin”in fuar için hazırlanan 20 dakikalık bölümü, Doğan TV Yönetim Kurulu Başkanı Arzuhan Doğan Yalçındağ, Doğan TV Holding yöneticileri ve Halit Ergenç-Bergüzar Korel çiftiyle birlikte seyredildi.


MIPCOM’a “Vatanım Sensin” haricinde “O Hayat Benim”in oyuncuları Oya Başar, Ezgi Asaroğlu, Keremcem, Ceren Moray ile “Bana Sevmeyi Anlat” dizisinin başrol oyuncuları Seda Bakan ve Kadir Doğulu da katıldı.

Keremcem, Ezgi Asaroğlu, Ceren Moray ve Oya Başar da MIPCOM fuarına katıldı.


Yeni sezonun iddialı yapımı ‘Anne' dizisi için Monte Carlo'da bir tanıtım toplantısı düzenlendi. Başrollerini Cansu Dere ve Vahide Perçin'in üstlendiği dizinin yurtdışı pazarlama faaliyetlerini yürüten şirketin düzenlediği organizasyona Cansu Dere zarafetiyle damga vurdu.


‘Bana Sevmeyi Anlat' dizisinin oyuncuları Seda Bakan ve Kadir Doğulu, Türk dizilerinin uluslararası pazarlarda değer görmesinin oyuncular için fırsat olduğunu belirttiler.

Kaynak:hurriyet.com.tr

Bunlarda ilginizi çekebilir: