CANNES'TA “MUHTEŞEM SÜLEYMAN” PARTİSİ!

“Muhteşem Süleyman”ın dünya TV devleri ile bir araya geleceği özel gecce için geri sayım başladı!

Magazin

CANNES'TA “MUHTEŞEM SÜLEYMAN” PARTİSİ! “Muhteşem Süleyman”ın dünya TV devleri ile bir araya geleceği özel gecce için geri sayım başladı!
Genç format avcısı İzzet Pinto, Türk televizyonlarının reyting rekortmeni “Muhteşem Yüzyıl”ı, 6 Nisan Çarşamba geccesi, Cannes Grand Hotel'de, dünya televizyonlarının patronları başta olmak üzere yaklaşık 500 seçkin davetlinin katılacağı bir parti ile dünyaya tanıtmaya hazırlanıyor.

Dünyanın en önemli fuarlarından MIT TV Format Fuarı kapsamında, Türk dizilerini dünyaya açan ve iddialı formatların kaşifçisi Global Agency Ceo'su Pinto öncülüğündeki partinin baş kahramanları ise; Halit Ergenç, Meryem Uzerli ve Muhteşem Yüzyıl ekibi olacak. Gecceye TIMS Prodüksiyon'nun Kurucusu Timur Savcı ve ekibi de özel olarak katılacaklar.

Dünya televizyon sektörünün en hızlı büyüyen 5 distribütör şirketinden biri olan Global Agency, Türk formatlarının dünya pazarında yerini bulabilmesi adına sürdürdüğü başarılı çalışmalarına, yeni bir tanesini daha eklemenin sevincini yaşıyor. Global Agency Ceo'su İzzet Pinto, şimdi de kanatları altındaki TIMS Yapımı “Muhteşem Yüzyıl” dizisiyle, Fransa Cannes'ın yıldızı oluyor…

1963'ten bu yana, TV patronlarının ve profesyonellerinin bir araya geldiği fuarı bu yıl da dünyanın her ülkesinden büyük bir katılım ile gerçekşecek. İzzet Pinto ve Türk televizyonlarının reyting rekortmeni “Muhteşem Yüzyıl”; 4-7 Nisan tarihleri arasında Cannes'da, 90 ülkeden, yaklaşık 2500 firmanın katılımıyla gerçekleştirilecek olan MIP Televizyon Fuarı'nın da baş konuklarından...

Avrupa'da “Muhteşem Yüzyıl”ı temsil etmekten gurur duyduğunu söyleyen Pinto, yapımcı Timur Savcı'nın 2006 yılında, “anlatacak bir hikâyemiz var”dan yola çıkarak kurduğu TIMS Prodüksiyon'la bu projede işbirliğinde bulunmaktan mutlu olduğunu belirtiyor.

Geçtiğimiz ay, İstanbul'da büyük yankı uyandıran dünya televizyon devlerinin buluştuğu DİSCOP Fuarı'nda “1001 Gece” dizisiyle dikkatleri üzerine çeken Pinto, MIP TV Fuarı kapsamında, 6 Nisan Çarşamba gecesi, dillere destan bir parti düzenliyor; Osmanlı zamanında dünyayı sallayan “Muhteşem Süleyman”a yakışır “Muhteşem Yüzyıl Partisi”…

Grand Hotel'de yapılacak, yaklaşık 500 seçkin davetlinin katılacağı ve sürprizleriyle de çok konuşulacak olan partinin Pinto öncülüğündeki baş kahramanları ise; Halit Ergenç, Meryem Uzerli ve tüm Muhteşem Yüzyıl dizi ekibi olacak.


MUHTEŞEM YÜZYIL

Bu sezon TV izleyicisini ekrana kitleyen Muhteşem Yüzyıl'in arka perdesinde kimler var: TIMS Prodüksiyon'un yapımcılığındaki dizinin yönetmenleri; Yağmur Taylan ve Durul Taylan. Senaryosunu Meral Okay'ın yazdığı, müziklerini Fahir Atakoğlu, Aytekin Ataş ve Soner Akalın'ın üstlendiği dizinin tarih danışmanlığını ise Erhan Afyoncu ve Deniz Esemenli yapıyor.

Kanuni Sultan Süleyman'ın 46 yıllık saltanatından esinlenerek kurgulanan hikayenin başrollerinde; Halit Ergenç, Meryem Uzerli, Okan Yalabık, Nebahat Çehre, Selma Ergeç ve Nur Fettaoğlu yer alıyor.
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: