Cansel Elçin'den salsa şov!

Dünya’nın en önemli latin dans festivalleri ve yarışmaları organizatörü Albert Torres tarafından ilk defa ülkemizde yapılacak Dünya Latin Dansları Şampiyonası, otizmli Ezgi Çakmak ile ünlü sanatçı Cansel Elçin’in özel gösterisi ile renklenecek.

Magazin

Cansel Elçin'den salsa şov! Antalya’da gerçekleştirilecek Latin dans festivali kapsamında bu akşam salsa koreografileri ile sahneye çıkacak Ezgi Çakmak ile Cansel Elçin düzenli olarak dans dersleri alarak projeye hazırlanıyor. Bu özel gösteri ile özel gereksinimli bireylerin fırsat verildiğinde dans edebileceğini göstermek hedefleniyor. Dünya’nın 30 farklı ülkesinden katılan Latin dans severlerin huzurunda özel bir dans gösterisi sahneleyecek olan Ezgi ve Cansel Elçin heyecanla çalışmalarını sürdürüyor.

CANSEL ELÇİN'E TEŞEKKÜR

Tohum Otizm Vakfı ve Albert Torres Prodüksiyon tarafından hazırlanan proje ile ilgili Tohum Otizm Vakfı Genel Müdürü Betül Selcen Özer “Gelişimsel bir farklılık olan otizm, erken tanı ve yoğun, sürekli özel eğitim sayesinde yaşamı sınırlayan bir engel olmaktan çıkıyor. Otizmli çocuklara ne kadar erken ve bireysel özelliklerine uygun yoğun eğitim verebilirsek yetişkin yaşlarında o kadar bağımsız, kendine yeten, üretken, ekonomiye katkı yapan bireyler olarak toplum içinde yer alabiliyorlar. Özellikle 3 -5 yaş arası haftada en az 30 saat özel eğitim gören çocukların yarısında otizmin belirtileri kontrol altına alınabiliyor, büyük ilerleme gösteriyorlar, normal okullara gidebiliyorlar ve toplumda bağımsız bireyler halinde yaşamlarına devam edebiliyorlar. Otizmli çocukların neler başarabildiklerini gösterme fırsatı yarattığı için Albert Torres Prodüksiyon’a, bizi bu anlamlı projede destekleyen değerli sanatçımız Cansel Elçin’e ve otizmli akranlarına umut olan öğrencimiz Ezgi’ye sonsuz teşekkürlerimİ sunuyorum.” dedi.
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: