CAREY, ELVIS'İN REKORUNU KIRDI

Amerikalı şarkıcı Mariah Carey, 18 single'ının 1 numaraya ulaşmasıyla rock kralı Elvis Presley'i tahtından etti.

Magazin

CAREY, ELVIS'İN REKORUNU KIRDI Carey, ABD'de en çok 1 numaraya ulaşmış single'ı bulunan kadın şarkıcı unvanına sahip. Billboard müzik listesine göre, 38 yaşındaki şarkıcı yeni parçası 'Touch My Body'nin de zirveye çıkmasıyla 1 numaraya yükselen parçalarının sayısı 18'e ulaştı ve böylece 17 parçası 1 numaraya çıkan Elvis'i tahtından etti.

Carey'nin, 'E=MC2' isimli yeni albümündeki parçalarının da 1 numaraya yükselmesi halinde, 20 parçası 1 numaraya yükselmiş olan Beatles'ı da tahtında edebileceği belirtildi.

1970 doğumlu Mariah Carey, 90'lı yıllarda en çok satan kadın şarkıcı, her yıl 1 numaraya ulaşmış single'ı bulunan tek şarkıcı ve tüm zamanların en çok satan kadın R&B/Hip-hop şarkıcısı unvanlarına sahip.

Carey, aynı zamanda, ABD'de en çok 1 numaraya ulaşmış single'ı bulunan kadın şarkıcı. Modern müzikte 7, klasik müzikte 5 oktav ve tiz bir sese sahip olan Carey, yüksek frekansta şarkı söyleyen şarkıcıların başında geliyor.
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: