CAROLINE, YÜKSEK TOPUK KOŞUSU'NDA!

Türkiye’de ilk kez Antalya’daki Runtalya Maratonu kapsamında düzenlenen 'Runtalya Yüksek Topuk Koşusu'na topukları en az 7 cm yüksekliğinde ve 1.5 cm kalınlığında olan ayakkabıları ile katılan kadınlar, 100 metre koştu

Magazin

CAROLINE, YÜKSEK TOPUK KOŞUSU'NDA! 'Öyle Bir Geçer Zaman Ki' dizisinde 'Caroline'yi canlandıran Wilma Elles de katıldığı yarışmayı 5’inci bitirdi.

Antalya’da bu yıl 7’ncisi gerçekleştirilen Runtalya Maratonu, bu yıl Türkiye’de ilk defa düzenlenen 'Runtalya Yüksek Topuk Koşusu' ile başladı. Topukları en az 7 cm yüksekliğinde ve 1.5 cm kalınlığında olan ayakkabıları ile katılabilen kadınlar hünerlerini sergiledi. Saat 10.00’da TerraCity AVM önünde gerçekleşen 100 m’lik koşu, 'Her kadının topuk sesi farklıdır' temasıyla gerçekleşti.

magazin

Yarışa Kanal D’de yayınlanan 'Öyle Bir Geçer Zaman Ki' dizisinde kötü kadın 'Caroline' karakterini canlandıran Wilma Elles de katıldı. Türkiye’de büyük bir hayran kitlesine kavuşan Alman oyuncu da 7’si yabancı uyruklu, 20’si şehir dışından olmak üzere toplam 100 kadının yarıştığı koşuyu 5’inci olarak tamamlayabildi. Elles’e gazeteciler ve vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi.

Yüksek Topuk Koşusu’nu Semra İşcen (14 saniye 95 salise) birinci olarak bitirdi ve 3 bin lira kazandı. Yarışta ikinci olan Şükriye Yıldız (15 saniye 70 salise) 2 bin ve üçüncü olan Emine Tuğla Er (16 saniye 5 salise) de 1000 TL’lik ödülün sahibi oldu.

Yüksek Topuk Koşusu’nun ardından 1600 kişinin katıldığı 4 kilometrelik Halk Koşusu yapıldı. Bu koşunun startı da Terracity AVM önünde verildi ve sporcular güzergah sonrası yarışı yine AVM önünde bitirdi. Derecelendirme yapılmayan Halk Koşusu’nu tamamlayan tüm katılımcılara katılım sertifikası verildi.

Runtalya Maratonu’nda yarın dünyanın dört bir yanından gelen yaklaşık 3 bin 350 sporcu Maraton, Yarı Maraton, 10 km koşusu yapacak. Maratonun ödül töreni ise saat 13.00’de Cam Piramit Maraton Bahçesi’nde gerçekleşecek.

DHA

Bunlarda ilginizi çekebilir: