ÇARŞAFA DOLANMAK!

Kim ne derse desin, kim nasıl istiyorsa öyle düşünsün, kim 'aptalca' buluyorsa bulsun; benim nazarımda evlilik kutsaldır.. Ve birkez olması gereken bir olaydır..

Magazin

ÇARŞAFA DOLANMAK!İki insanın birbirini yarım-yamalak tanıması, bir yastıkta kocamaya karar vermeleri, evlenmeleri, evliliğin ilk yıllarında bir başkasının karakteri ile uyumlu olma girişimleri, âşkın yerini zaman içinde sevgiye bırakması, sevginin hayat arkadaşlığına; güzeldir ve kutsaldır benim gözümde..

Evlilik sabır işidir.. Kutsallığı da bu sabırdan gelir.. Yirmi küsurlu yaşlara kadar kendi ile yaşamaya alışmış bir insan, bir başkası ile yaşama girişimlerinde bulunuyorsa ve bunu başarabiliyorsa, ne mutlu o insana..

Evlilik, aynı yatakta bir başkası ile yatmanın zorluğu ile başlar.. Beni ilgilendiren ve bu cümleleri uydurmamı sağlayan da budur zaten..

Yıllar yılı yatakta yalnız yatmaya alışmış biri, istediği gibi uzanıp-kısalabilen, elini-kolunu-bacağını yatakta istediği yere koyan biri, günün birinde yatakta bir başkası var diye kendini kısıtlamak zorunda kalıyor.. Hep merak etmişimdir; iki genç bir yatağa nasıl sığıyor ?

Ben yatakta rahat duramam.. Yatmadan önce çarşaf altımda, yorgan üzerimdedir.. Uyandığımda yorgan yerde, çarşaf üzerimde oluyor.. Kaç kere çarşafın boynuma dolandığını bilirim..

Ben bu kadar rahatsız yatarken, o koca yatağa bile tek başıma sığamazken, bir başkası ile yatağı paylaşmanın çok zor olduğunu düşünüyorum.. Bu sebeple evliliğin en zor aşaması, ilk aşama olması sebebiyle yatağı paylaşmada başlar..

Ne kadar zor olursa olsun, aynı yatağa girmeli çiftler.. Dargın da olsalar, kırgın da olsalar, aynı yatakta yatmalılar.. Yatak, evliliğin devamını sağlayan ve evliliğin ömrünü uzatan, bir nesne ve hatta bir düşünüş biçimidir..

Yine de merak ediyorum işte; genç çiftler nasıl oluyor da aynı yatağa sığabiliyorlar ?

Bence sığamıyorlar.. Sığmaya imkân yok zaten..

Sanırım genç çiftlerin sürekli sevişmesi de yatağa sığamamaktan kaynaklanıyor..

Yatağı paylaşamayan ve rahat yatamayan iki genç, boş durmaktansa sevişmeyi tercih ediyor..

Böylece altlı üstlü olma durumu sayesinde yatakta bir genişleme oluyor..

Velhasıl-ı kelam yatak paylaşımının yapılabilmesi ile evliliğin ilk sorunu aşılıyor. (Yazan mı; belli değil!)
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: