Çatlaklara iyi gelen yağlar!

Çatlaklar doğumdan kilo alıp vermeye kadar pek çok sebeple görülebilir. Çatlak tedavisinde kullanılan yağlar...

Kadın

Çatlaklara iyi gelen yağlar! Kalendula yağı Kalendula yağı, hücre yenileyici özelliğe sahiptir. Özellikle hassas ve zarar görmüş ciltlerde oldukça işe yarar ve antienflamatuar özelliği sayesinde cildi destekler. Cildi rahatlatan kalendula yağı ciltteki kızarıklık ve tahrişin azalmasını destekler. Cildi beslediği için çatlaklara karşı cildi nemlendirir ve yumuşatır.

Lavanta yağı Lavanta doğal antiseptik özelliğiyle bilinen bir bitkidir. Lavantadan elde edilen lavanta yağı ise cildi besler, ciltte meydana gelen kızarıklıkları yatıştırır ve rahatlatır. Cildi nemlendirdiği için elastikiyet kazandırarak çatlaklara karşı da etkilidir. Ayrıca cilt yaşlanmasına bağlı cilt sorunlarına da iyi gelir.

Biberiye yağı Biberiye yağı sıkı bir cilt için tam ihtiyacınız olan yağdır. Kan dolaşımını arttırarak çatlaklar ve ciltteki çizgilere karşı etkilidir.

Papatya yağı Cilde masaj yaparak uygulandığında hem kokusu hem de yumuşaklığı ile cildi besler, nemlendirir ve yatıştırır. Cildi nemlendirerek elastikiyet kazandırır ve çatlaklara karşı önemli bir destekçinizdir.

Bio-Oil Cildi nemlendiren, esneklik kazandıran ve sağlığına kavuşturan bu yağlar Bio-Oil vücut bakım yağının formülünde de yer almaktadır. Bio-Oil uzmanları, cildiniz için en uygun formülü gelişmek azında bu doğal yağlara ek olarak bir de PurCellin yağı eklemiş ve bu sayede doğal bitki özlerinin emilimini kolaylaştırmayı hedeflemiştir.

Bunlarda ilginizi çekebilir: