CATS müzikali Zorlu Center'da!

Müzikal, yaşamın ta kendisini kediler arasında geçen bir hikaye ile anlatıyor.

Kültür-Sanat

CATS müzikali Zorlu Center'da! Herkesin merakla beklediği müzikal, gösterilerine başladı.

Müziğin, dansın, şiirin, hayallerin, tiyatronun ve aşkın mükemmel uyumunu içinde taşıyan CATS, set tasarımı, olağanüstü kostümleri ve mükemmel koreografisiyle 21 Ocak'ta Akbank'ın özel gala davetiyle izleyiciyle buluşmaya başladı.

Akbank'tan yapılan açıklamaya göre, T.S. Eliot'ın "Yetenekli Kediler" adlı şiirinden esinlenerek yazılan, ilk kez 1981'de West End'de ardından 1982'de Broadway'de gösterime giren dünyaca ünlü CATS müzikali, Türkiye'de ilk kez Broadway şovlarını sanatseverlere sunan Akbank'ın sponsorluğunu üstlendiği Zorlu Center PSM sahnesinde izleyiciyle buluştu.

Sanatseverlerin yoğun ilgi gösterdiği, iş ve eğlence dünyasından önemli isimlerin de izlediği gala gecesinde kedi karakterlerin seyirciler arasında dolaşarak sürpriz yapması, salondaki herkesi şaşırttı.


Gösteri, 9 Şubat 2014 tarihine kadar Zorlu Center PSM sahnesinde izlenebilecek.

Özel gala gecesinde konuşan Zorlu Center PSM Genel Müdürü Ray Cullom, Akbank'a, sanata desteğinden ötürü ve Zorlu ailesine, Performans Sanatları Merkezi'ni İstanbul'a kazandırdığı için teşekkür etti.

Müzikal, yaşamın ta kendisini kediler arasında geçen bir hikaye ile anlatıyor.

Andrew Lloyd Webber'in rekorlar kıran uyarlamasına dayanan CATS, Broadway'de 7 kez "Tony Ödülü", Laurance Olivier'de en iyi müzikal ödülü, en iyi orijinal kadro kategorisinde "Grammy Ödülü", en iyi müzikal ve en iyi yönetmen dalları da dahil olmak üzere sayısız ödüle sahip.

Broadway'in en uzun soluklu müzikali unvanıyla birçok kez dünya turnesine çıkan müzikal, yirmiden fazla dile çevrildi.

1998'de televizyona da uyarlanan müzikal, 300'den fazla şehirde 50 milyondan fazla izleyici tarafından izlendi.
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: